English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Kültür ve Psikanaliz - Sinema Edebiyat ve Güncelin Psikanalizi
Kültür ve Psikanaliz - Sinema Edebiyat ve Güncelin PsikanaliziKültür ve Psikanaliz - Sinema Edebiyat ve Güncelin Psikanalizi
Kültür ve Psikanaliz - Sinema Edebiyat ve Güncelin Psikanalizi
Yazar :
ISBN :
Ürün Fiyatı :
24,00 TL
%10 İndirimli! :
21,60 

Kültür ve Psikanaliz: Sinema, Edebiyat ve Güncelin Psikanalizi, psikanalist Bella Habip’in 2012-2018 arasında kaleme aldığı, kültür ile psikanalizin buluşma noktalarından hareket eden makalelerden oluşuyor. Kültürel alanla bireyin ruhsal ve zihinsel işleyişi arasındaki karşılıklı etkileşimin edebiyat, sinema ve güncel olayların psikanalitik bir okumasıyla açımlandığı bu metinler okuru yönetmen Xavier Dolan’ın filmlerinden Britanyalı psikanalist Winnicott’un yaratıcı dürtüsüne, Orhan Pamuk’un Kırmızı Saçlı Kadın’ından Oidipus karmaşasına uzanan geniş erimli ve ufuk açıcı bir alanda yolculuğa çıkarıyor. Yazarın sözleriyle, bu kitaptaki makalelerin nihai amacı, psikanalizin bilinçdışı, libido, narsisizm, Oidipus karmaşası, ensest ve ensestsi gibi temel kavramlarını çalıştırarak kültür ile bilinçdışının karmaşık ilişkilerini ortaya çıkarmak.

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 240 sf.
ISBN 9789750844430
Dil Türkçe
Boyutlar 13,5 X 21 cm.
Basım Yılı 2019
Türü Felsefe
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :