English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Azınlık Vakıfları
Azınlık Vakıfları
Azınlık Vakıfları
Tükendi!
"Geçiş dönemlerinin en çok tartışılan konularından birisi, her zaman cemaat vakıfları olmuştur. Batılılaşma ve yenileşme dönemlerinden bu yana olduğu gibi, Kopenhag kriterleri ve AB uyum yasaları hazırlıkları sırasında, azınlık vakıfları yine gündemin ön sıralarına tırmanmıştır. Son günlerde ilgili-ilgisiz herkes bu konuda görüş bildirmeye başlamıştır. Kopenhag kriteleri çerçevesinde, AB topluluğu mevzuatına uyumu sağlamak üzere yapılan düzenlemeler arasında, ülkemizde bulunan cemaat vakıflarının taşınması mal edinmelerine ve yurt dışında yabancılar tarafından kurula vakıfların Türkiye'de temsilcilik ve şube açmalarına, üst kuruluş kurmalarına, mevcut üst kuruluşlarla ve vakıflarla işbirliği yapmalarına imkan tanıyan yasal düzenlemeler yapılmış, bu düzenlemelerin konumuzla ilgili bölümü Anayasa Mahkemesi'ne götürülmüştür. Kitapta bir taraftan, azınlık statüsünde bulunan gayrimüslim vatadaşlarımızın hakları dile getirilirken, diğer yandan da azınlık vakıflarının iki taraflara meseleyi bir bütünlük içinde sunmak amacıyla kitabın birinci bölümünde Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde, vakıfların durumu genel hatlarıyla anlatılmış; Batılılaşma eğilimlerine paralel olarak kadim kültürümüzün temel muharriklerinden olan vakıf müessesesinin başına gelenler özetlenmiştir. Kitabın ikinci bölümünde azınlık hakları, üçüncü bölümünde de azınlık vakıfları anlatılmıştır." ISBN: 975870112-6 Sayfa Sayısı: 241

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :