English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Üç Sami Kanun Koyucu
Üç Sami Kanun Koyucu
Üç Sami Kanun Koyucu
Yazar :
Yayınevi :
Tükendi!
Avram Galanti, birçok konuda ve özellikle çalışılmamış alanlarda eser vermiş bir münevverdir. Galanti'nin Sâmî dilleri ve kültürü hakkında telif ve tercüme yoluyla ortaya koyduğu eserler, Türkiye'de alanlarının ilk numuneleridir. Üç Sâmi Vâzı-ı Kanun (Üç Sami Kanun Koyucu), Galanti'nin bu tür eserlerinden biridir. Galanti, bu eserinde Hamurabi Kanunu, Eski Ahid ve Kur'an'ın çeşitli konularla ilgili hükümlerini bir araya toplayarak karşılaştırmıştır. Bunlar, başlıca; medeni hukuk, ceza hukuku, iş hukuku, borçlar hukuku ve usul hukuku gibi konularla ilgili hükümlerdir. Eser aynı zamanda Babilliler. İbraniler ve Arapların bu metinlere yansımış sosyal hayatını tarihi seyri içinde ortaya koyuyor.

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :