English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Babil
BabilBabil
Babil
Yazar :
Yayınevi :
Ürün Fiyatı :
250,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
225,00   (Kdv Dahil)
Antik dünyanın yedi harikasından biri olan Asma Bahçeleri'yle ünlü ve kutsal kitaplarda Yahudilerin sürüldüğü yer olmasıyla bilinen bu eski kentin gerçek öyküsü nedir? Dr. Oates, gözden geçirilmiş baskısında içerdiği güncelleştirdiği bu çok beğenilen eserinde, Agdeli Sargon'dan, yönetimde MÖ 18. yüzyılda kentin ününün doruğa ulaştığı büyük bir kanun yapıcı Hammurabi'ye dek Babil'in en büyük imparatorluk dönemine ulaşmasını ve gerileyip sonunda Persler ve Helenler Mezopotamya'yı bir savaş alanına dönüştürdüğünde terk edilmesini betimliyor. Joan Oates, Cambridge'deki Girton College'ın yaşam boyu onursal üyesi ve Cambridge Üniversitesi'ndeki McDonald Arkeolojik Araştırmalar Enstitüsü üyesidir. Daha önce de, yine Cambridge Üniversitesi'nde, Antik Yakın Doğu'nun Tarihi ve Arkeolojisi üzerine dersler vermiştir. ''Fotoğraf ve plan çizimleriyle birlikte zengin görsel içeriği, berrak ve anlaşılır bir dille yazılmış olmasıyla, bu eser hem bilimcilere, hem öğrencilere hem de tüm ilgililere keyif verecek.'' Library Journal ''Arkeolojinin nasıl anlatılması gerektiğine dair bir model... Eldeki bilgilerin hayranlık uyandıran bir özeti.'' The Daily Telegraph Isbn: 9755093907 230 sayfa

Ürün Özellikleri

Türü Mitoloji
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :