English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Türk İsrail Stratejik Ortaklığı
Türk İsrail Stratejik Ortaklığı
Türk İsrail Stratejik Ortaklığı
Yazar :
Ürün Fiyatı :
5,00   (Kdv Dahil)
1990'larda İsrail ve Türkiye arasındaki ilişkiler büyük ölçüde genişlemiş ve daha önceleri görülmemiş bir yakınlık derecesine ulaşmıştır. 1991'in sonunda Türkiye'nin İsrail ile olan diplomatik ilişkilerini büyükelçilik seviyesine çıkartmasından itibaren iki ülke arasında çok sayıda üst düzey resmi ziyaret gerçekleşmiştir. Türkiye ve İsrail arasındaki yeni ortaklık Soğuk Savaş sonrası dönemde Orta Doğu'nun uluslararası dinamiklerinin önemli bir özelliği haline gelmiştir. Türk-İsrail ilişkilerinde en göze çarpan gelişme iki devlet arasında birçok alanda askeri işbirliğiyle sonuçlanan, bir dizi askeri anlaşmanın imzalanmasıdır. Ancak Prof. Efraim Inbar bu kitap da sadece Tel Aviv-Ankara ilişkilerini askeri niteliğine bakmakla kalmıyor, buna ek olarak, siyasi-kültürel ilişkilerin ve ekonomik ilişkilerin önemine de değiniyor. Ama bundan da önemlisi Efraim Inbar, ilişkileri bölgesel bağlamda (ABD ve Rusya Federasyonu ile ilişkiler bağlamında) incelemeye çalışmaktadır. Yazar, Türk-İsrail ortaklığının niteliğini analiz ederken, iki ülkeyi birbirine bağlayan stratejik çıkarlara ve ilişkilerin stratejik etkilerine de değinmektedir. "Türk-İsrail Strateji Ortaklığı" sadece Orta Doğu politikası veya Türk dış politikası ile ilgilenenlere değil, devletlerarası ittifaklar gibi konularla ilgilenen uluslararası ilişkiler alanında çalışanlara da önemli bir okuma niteliği taşımaktadır. Isbn: 9756769416 104 sayfa

Ürün Özellikleri

Türü İnceleme
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :