English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Yahudi Düşüncesinde Holocaust ve Tanrı
Yahudi Düşüncesinde Holocaust ve Tanrı
Yahudi Düşüncesinde Holocaust ve Tanrı
Yazar :
Yayınevi :
Ürün Fiyatı :
20,00   (Kdv Dahil)
Ölüm ölenden (ya da öldürülenden) çok geride kalanlar için yüzleşilmesi gereken bir gerçekliktir. İkinci Dünya Savaşı esnasında Naziler tarafından gerçekleştirilen ve Holocaust olarak da adlandırılan Yahudi katliamından sonra, "kudretli, iyi ve Yahudi kavmini kendisine özel olarak seçmiş olan bir Tanrı" inancına sahip Yahudiler için Holocaust, nedenleri ve sonuçları bağlamında yüzleşilmesi gereken teolojik bir problem halini almıştır. Eğer Tanrı, Yahudi tarihinin Tanrısı ve İsrailoğulları da onun seçilmiş kavmi ise, altı milyon Yahudi'nin Naziler tarafından yok edilmesi karşısında hiçbir müdahalede bulunmayan bu Tanrı'ya karşı duyulan geleneksel inanç hala korunabilir mi? Yahudi teolog ve felsefecilerin Holocaust trajedisi hakkındaki düşünceleri ve modern felaketi açıklamak üzere verdikleri cevaplar, pratik anlamda Yahudilerin duygu ve inançlarının ifadesi olmuş, acılarının paylaşılarak azalmasına katkıda bulunmuştur. Bunun yanında kuramsal anlamda onlar, karşılaşılan felaketi ve kendi tecrübelerini anlaşılır kılma çabasıyla, Yahudi inancının hayatta kalmasına olanak sağlamaya çalışmışlardır. Bu anlamda Holocaust, Tanrı ile insan arasındaki ilişki ve özelde de Tanrı ile Yahudiler arasındaki sözleşmenin niteliği ve anlamı hakkındaki modern açıklamaların başlangıç noktası olmuştur. ISBN: 975808755X

Ürün Özellikleri

Türü Felsefe
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :