English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Sabatay Sevi - Mesih mi? Sahte Peygamber mi?
Sabatay Sevi - Mesih mi? Sahte Peygamber mi?
Sabatay Sevi - Mesih mi? Sahte Peygamber mi?
Tükendi!
Hekim Kasım Paşa, Sevi'ye şöyle der: Eğer kavuğu giyip dönmeliği seçmezseniz, bütün Türk İmparatorluğu'nda tek Yahudi kalmaz. Diğer imparatorluklar da aynı şeyi yaparlar bilmiş ol!" O zamanlar Osmanlı İmparatorluğu'nda en ufak isyanda bile kellelerden kuleler yapılırken direk Devleti hedef alan Sabataist hareketin neden bu kadar sessiz kalınarak takip edildiğini anlamak mümkün değil. Sevi tarihin gidişini etkilemek peşinde değildir. Dış dünyayı dalgalandıran olgu, O'nun iç dünyasını yaratan olgunun bir tür yansımasıdır ki tam bir yansıması olup olmadığı tartışılabilir. O yarattığı hadiselerin kahramanı olmaktan çok kurbanıdır ve bu nedenle de herkesin önünde kabul ettiğini, Divan huzurunda reddedebilecektir. O, kendi ifadesiyle, Rabbinin acılarından çekip çıkardığı, ıstırabını dindirdiği biridir. Belki bu son yargılama da sadece o ardı arkası kesilmez şahsi bela ve talihsizliklerden biridir. Sabatay; "Beni bu işe Nathan itti. 'Haham Abraham'ın Rüyeti' adlı eserde Mesih'in gerçek isminin yerine benim adımı yazdı. Bir de (İstanbullu Haham) Abraham Yakhini. Beni yakanlar bunlar." Demişti. Isbn: 9757645761 430 sayfa

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :