English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Tehlikeli Düşünceler
Tehlikeli Düşünceler
Tehlikeli Düşünceler
Yazar :
Tükendi!
Tanrı vergisi mi, yoksa Tanrı'nın laneti mi? XX. yüzyıl başında, Rusya'daki köyünde Küçük Nathan, başkalarının zihninden geçenleri kitap gibi okumaktadır. Anneciği, sevgili oğlu biraz "adam olsun", dayısı "Kâhin" Benjamin'in başına geldiği gibi bir Kazak tarafından doğranmaktan kurtulsun diye, onu alelacele Viyana'daki Sigmund Dayı'sına gönderir; ne var ki bu kez psikanalist koltuğuna Sigmund Dayı değil, üstün yetenekli "hastası" oturacaktır. Artık ergenlik çağına gelmiş Nathan dermanı Viyana'da bulamayacaktır, ama hiç değilse, tek başına giriştiği tuhaf "perdah çekme" seanslarının ardından Freudların hizmetçisiyle hiç hesapta olmayan ilk cinsellik deneyimini yaşayacaktır. Dâhi Nathan, verem aşısını bulmakla bile Yiddiş anasına yaranamaz, onun hülyasını gerçekleştiremez, ama Berlin kabarelerinden birinin sahnesinde, Hitler denen, bıyıklı ve tikli bir ödlekle giriştiği zihin güreşinden galip çıkarak bol alkış toplar. Zıvanadan çıkan Nathan, düşman Rusya'dan sancılı Filistin'e, yüzyılın Yahudi vicdanını, müstehcene kaçan bir hafiflik, coşkulu, sınırsız bir mizahla arşınlayarak türün tüm klişelerini yıkıyor. Kısacası, kasveti müthiş bir kahkahaya dönüştürüyor. ISBN: 975–6612–39–8 Sayfa sayısı: 152

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :