English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Mesih
Mesih
Mesih
Yazar :
Tükendi!
Venedik 1524. David Reubeni, Yahudi Konseyi'nin karşısında çılgın planını açıklıyor: O zamanlar Türklerin egemenliğindeki İsrail topraklarında bir krallık kurmak için Avrupa'da bir Yahudi ordusu oluşturmak... Peki, kimdi bu karanlık bakışlı adam? Nereden geldiği belli olmayan bu adam, yedi yıl boyunca Avrupa saraylarının siyasetine damgasını vurarak Ortaçağ Avrupası'nda yaşayan Yahudi cemaatlerinin hayallerini besledi; karşısına çıkan bütün düzenbazlıkları ve düşmanlıkları kusursuz bir diplomasiyle aşarak, Papa VII. Clément'dan Portekiz Kralı'na, I. François'dan Şarlken'e kadar bütün nüfuzlu kişileri kendi üslubuyla ikna etti... David Reubeni, ezilmekte olan milyonlarca Avrupa Yahudisi için kısa sürede Mesih haline geldi. Her tarafta halk onu izliyor ya da gelişini gözlüyor, mistik coşkular her yere onun efsanesini götürüyordu. Yaptığı mükemmel planlar birtakım güçlerin büyümesine de katkıda bulunmuştu. Ve kaçınılmaz son: Yedi yıllık bir uğraştan sonra İsrail Krallığı'nı kurmayı hayal eden Mesih David Reubeni, kendini Engizisyon zindanlarında buldu... Mesihler olmasaydı ne olurdu? Bunun en basit cevabı şu: Hiç kimse onları beklemezdi. Marek Halter ise bu romanıyla açıkça şu soruyu soruyor aslında: "Yahudiler niçin hâlâ Mesih bekliyorlar?" Cevabını ise Vatikan arşivlerinde yıllar süren çalışmalarından sonra kaleme aldığı bu romanla veriyor. "Mesihler geldi ve onların kim olduğunu, ne yaptıklarını öğrenmek, onları beklemekten daha yararlı değil mi?" 513 sayfa, ISBN: 975–289–010–5

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :