English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Türk Arap İlişkileri ve Arap Milliyetçiliğinin Doğuşu
Türk Arap İlişkileri ve Arap Milliyetçiliğinin Doğuşu
Türk Arap İlişkileri ve Arap Milliyetçiliğinin Doğuşu
Yazar :
Tükendi!
20. yüzyıla kadar zihinlerinde milliyetçiliği dair hiç bir şey yer etmemiş olan Arapların, 1. Dünya Savaşı'nda Hilafet'e karşı ayaklanmasına sebep olan süreç hakkında ne biliyoruz? Saygın Ortadoğu uzmanı Zeine N. Zeine'nin kitabı Osmanlı İmparatorluğu'nda Arapların ve Türklerin 400 yıllık ilişkilerini değerlendiriyor ve Araplarda Osmanlı yönetimi karşıtı fikirlerin oluşma sebeplerini, bir tarafı haklı çıkarma gayretine girmeden olanca çıplaklığıyla aktarıyor. Hem de bu süreçte Sabetaycılar, masonlar, misyonerler, İttihat ve Terakki ve Arap milliyetçileri hakkında ilginç ve bugüne de ışık tutacak pek çok ayrıntıyı dikkatli okurların nazarlarına sunmayı ihmal etmeden. Halen konunun temel referans kaynağı olan kitap, ezberinin dışına çıkma cesareti olanlar için... Isbn: 9758719653 164 sayfa

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :