English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
İbranilerin Öyküsü
İbranilerin Öyküsü
İbranilerin Öyküsü
Yazar :
Tükendi!
Türkiye topraklarında yetişen ve Türkiye Yahudi Cemaatinin dini varlığı için hayatı boyunca çalışan, eserler yayımlayan büyük din adamı Rav (Rabbi) Nisim Behar'ı onun en ünlü eserlerinden biriyle Türk okurlarına tanıtıyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Tüm hayatı boyunca musevi dininin kurallarına uygun olarak yaşamış bu değerli din adamı bugün Türkiye Yahudi Cemaati'nin dini varlığını borçlu olduğu kişilerden biridir. O kitapları ile yetişen gençler için bir ışık olmuştur. Hiçbir zaman politik tartışmalara girmeden, tamamen dini bir hayatın içinde yaşayan Rav Behar ardından gelen pekçok din adamı, hazan ve amore (öğretmen)nin de yetişmesini sağlamıştır. Ladino, İbranice ve Türkçe'de verdiği pek çok kitabı halen musevi dinin anlaşılması ve tanınması için birer kaynak kitaptırlar. İbranilerin Öyküsü'nün bir önemi var bizler için. Türkiye'de yahudi dininin kutsal kitabı tevrat bugün bile hala hristiyanların İncil'i ile birlikte okurlara sunulmaktadır. Ne yazık ki yahudilik hakkında ve özellikle de Tevrat'ın yorumu ile ilgili olarak Türkçe'deki kaynakların sayısı yok denecek kadar azdır ve bunların hemen hemen hiçbirisi de yahudi olmayan bir açıdan konuya yaklaşmaktadırlar. Oysaki bir dini tam olarak tanıyabilmenin temel koşulu o dinin içinde yetişmiş kişierin fikirlerini de öğrenmekle olabilir. Bu sebeple Rabbi Behar'ın kitabı yıllar sonra yeniden basılarak, bir musevi din adamının gözüyle ulaştırılmasıyla yayınevimiz bu alanda bir ilk adımı da atmaktadır. Yayınevimiz bu denli önemli ve fakat genç kuşaklarca artık çokta fazla tanınmayan Rabbi Behar'ın bu kitabını yayımlayarak bugünkü ve gelecekteki kuşaklarımızla bir mirası paylaşmayı amaçlamaktadır.(Arka Kapak) Isbn: 9758516051 175 sayfa

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :