English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Kemalizm Işığında Azınlık Gözüyle Atatürk
Kemalizm Işığında Azınlık Gözüyle Atatürk
Kemalizm Işığında Azınlık Gözüyle Atatürk
Tükendi!
Nitekim, 1950 yılında eski Türk vatandaşı Türk, Ermeni ve Yahudilerin altı ayı geçmemek şartıyla memleketimize turist sıfatıyla gelmelerine müsaade edilmiş ve ilk kafile gözyaşları içinde memleketimize ayak basabilmişlerdi. Yüce Önderimizin bu yapıcı çalışmaları esnasında durumdan hiç de memnun olmayan ''Batı Dünyası'', hemen her şekilde nabız yoklamaktan geri kalmamaktaydı. Mesela bir batılı gazeteci, mezkur konuda Atatürk'e gayet manidar bir soru tevci etmişti: -''Ekselans! Ermeniler'in bunca zulmünden sonra, onlara hala normal bir vatandaş gözü ile bakmanız, cidden taktirlere şayan ve ibret verici bir davranıştır!.. Bu asil jestinizin karşısında, saygı duymamak elde değildir!..'' Yüce Önderimiz ise hiç tereddüt etmeden derakap şu ibret alınacak cevabı vermişlerdi: -''Hayır, yanılıyorsunuz! Türk milleti; müslim, gayrımüslim bir bütündür. Binaenaleyh, milletimizin bu nüvesini teşkil eden Ermeni vatandaşlarımız da bizim evlatlarımızdır. Bir baba evlatlarını cezalandırır da sever de. Müslüman, Hıristiyan ve Musevi, hangi dinin salikleri olurlarsa olsunlar Türk bütünlüğünün birer parçasıdırlar. Türkiye'de sadece ve sadece Türk vardır ve ebediyen öyle kalacaktır!'' Isbn: 9756618744 423 sayfa

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :