English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Ortadoğuda Etnik, Dini Çatışmalar ve İsrail
Ortadoğuda Etnik, Dini Çatışmalar ve İsrail
Ortadoğuda Etnik, Dini Çatışmalar ve İsrail
Tükendi!
"Allah yeryüzüne hayat vermek için aldığı taşı dünyaya doğru fırlattı. Bu taş dünyanın etrafında dönerek geçtiği her yere hayat verdi. Dağları, ırmakları, denizleri, ormanları ve tüm canlıları yarattı. Daha sonra dünyanın merkzi olarak kabul edilen Kudüs'e düştü." Tarih boyunca Kudüs merkez olmak üzere birçok mücadelenin temelinde kökü 4000 yıl önceye dayanan Semavi Dinlerin bölgedeki karşılıklı rekabet ve kavgalarına rastlamak mümkün olmuştur. Bu kavgalar bazen hilal ve haçı, bazen hilal ve yıldızı (Davud) ve bazen de her üçünü birbiriyle karşı karşıya getirmiştir. Pergelin ucunu Hayber'e koyup, 1500 kilometre yarıçapında bir daire çizdiğimizde, bu daire içinde Mezopotamya, Güneydoğu Anadolu, Suriye, Filistin (Bu dördüne "Verimli Hilal" denir.) Doğu Akdeniz, Mısır, Habeşistan ve tüm Arabistan Yarımadası ile bu yarımadanın doğu ve batısındaki iki deniz olan Basra Körfezi ve Kızıldeniz girer. Bu bölgede, Neolitikte, sınıflar oluştuğu için, sınıflarla birlikte büyük ruhlar iyice belirlenip güçlenmiş, ruhçuluk egemenliğin yanında ve onların eliyle evrimleşmeye başlamıştır. Burada yaşayanlar, çoğunlukla aynı dil ailesinden gelirler. Araplar ve İbraniler, Ortadoğu kültür temsilcilerinin adı en çok duyulanlarıdır. Hep kavgalı olsalar da aslında birbirlerinin amcaoğullarıdırlar. Dilleri, kültürleri benzerdir. Asırlardır yaşanan ve tartışılan bir konunun özetini öğrenmek ve bilerek tartışmak için.... Isbn: 9756618191 390 sayfa

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :