English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Zemirot - Türk Sefarad Sinagog İlahileri / CD
Zemirot - Türk Sefarad Sinagog İlahileri / CD
Zemirot - Türk Sefarad Sinagog İlahileri / CD
Yayınevi :
Tür :
Sanatçı / Artists :
Ürün Fiyatı :
125,00   (Kdv Dahil)
Türk-Sefarad dinî kültürü yüzyıllara dayanan tarihi ile çok köklü ve geleneksel bir kültür olmakla beraber, sözel olması nedeniyle sadece kulaktan kulağa ve ustadan çırağa geçen bilgi dağarcığına sahiptir.
Globalleşen dünyamızda, modern yaşamda belgeler artık büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle, seslendirilen sinagog ilahilerinin notaya alınması çok önemli bir projedir. Yıllardır bu ilahilerle yoğrulmuş ve tanıtımını yapmış olan Los Paşaros Sefaradis çok zengin bir repertuarın içinden seçilen 12 ilahiyi bu albümde seslendirdi.
CD ile birlikte yer alan kitapçıkta ilahiler notaya döküldü ve 2 dilde tercümeleri ile sunuldu.

ZEMIROT Turkish-Sephardic Synagogue Hymns (2nd edition) The Turkish-Sephardic religious culture, even though extremely old and traditional, has always been an oral culture that has been transmitted from master to disciple.
In our modern and increasingly global world, however, documentation has become very important. That is why, the synagogue hymns that have been recorded and documented with scores is a very important project. Los Pasharos Sefaradis, who were born and raised with these hymns, have chosen 12 of them from a very rich repertoire.
The booklet that accompanies the CD contains the scores and also the translations of the hymns into two languages. The first edition of the CD was sold out in a short time and so the second edition is now out for sale.

1- En keloenu / rast (2.25)
2- Mizmor Ledavid-1 / rast (4.49)
3- Leha Dido / nihavent (2.34)
4- Lael Baruh / hüzzam (4.51)
5- Mizmor Ledavid: Roilo Ehsar / rast (2.47)
6- Yigdal-1 / rast (5.19)
7- Eladon / nihavent (3.15)
8- Mizmor Ledavid-2 / nihavent (5.05)
9- Yigdal-2 / nihavent (5.52)
10- El Nora Alila / rast (2.02)
11- Mize Yemalel / nihavent (2.58)
12- Yigdal-3 / buselik (2.58)

Ürün Özellikleri

Tür CD
Sanatçı / Artists Los Paşaros Sefaradis
Baskı Gözlem Gazetecilik
Türü Müzik
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :