English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Or-Ahayim Hast. Sevgi ve Şefkatin Yüzyılı
Or-Ahayim Hast. Sevgi ve Şefkatin Yüzyılı
Or-Ahayim Hast. Sevgi ve Şefkatin Yüzyılı
Yazar :
Tükendi!
Türk Yahudi Cemaati’nin 100 yili askin bir süredir dayanisma içinde yasattigi ve genis topluma da hizmet veren Or-Ahayim Hastanesi, hayirseverlik öyküsünü bir kitap haline getirdi. Daha önce yayimlanmamis bilgi, belge ve fotograflari içeren “Or-Ahayim Hastanesi: Sevgi ve Sefkatin 100 Yili” adli kitap, bez cilt ve kutusu içinde, sinirli sayida basilmis bulunuyor. Kimi yerde, yasayan taniklarla yapilan röportajlar ile sözlü tarih tadinda; kimisinde, tarihsel arsiv arastirmasi niteligindeki kitap, bir sivil toplum kurumu olarak hastanenin çesitli tarihsel dönemlerden geçerek günümüze ulasan bir asirlik mücadelesinin basarisini kutluyor. Kitap “Tarih Yolculugunda Yüzyillik Bir Durak” isimli Museviler ve hekimlik üstüne Yrd. Doç. Dr. Esra Danacioglu’nun akademik bir çalismasi; Emine Çigdem Tugay ve Selim Tugay’in Osmanli, Cumhuriyet, Savas Yillari gibi dönüm noktalarindan günümüze uzanan tarihsel fonda Türk Yahudi Cemaati’nin bir hayir kurumunu yasatmak için göstermis oldugu çabalara isik tutuyor. 247 sf. 24X32

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :