English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Osmanlı Devletinde Hahambaşılık Müessesesi
Osmanlı Devletinde Hahambaşılık MüessesesiOsmanlı Devletinde Hahambaşılık MüessesesiOsmanlı Devletinde Hahambaşılık MüessesesiOsmanlı Devletinde Hahambaşılık MüessesesiOsmanlı Devletinde Hahambaşılık MüessesesiOsmanlı Devletinde Hahambaşılık MüessesesiOsmanlı Devletinde Hahambaşılık Müessesesi
Osmanlı Devletinde Hahambaşılık Müessesesi
Yayınevi :
ISBN :
Ürün Fiyatı :
160,00 TL Kdv Dahil
%20 İndirimli! :
128,00   (Kdv Dahil)
Osmanlı Devleti’nin, kuruluş ve gelişmesiyle birlikte gündeme gelen Osmanlı Devleti-Hahambaşılık ilişkileri, son Osmanlı Hahambaşısı Hayim Nahum’un yeni Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşundaki gayretlerine kadar dostluk ve işbirliği içinde devam etmiştir. Bugün de bu ilişkilerin aynı çizgide devam etmesi, Türk tarihinde Türk-Yahudi vatandaşlık ilişkilerinin çok iyi bir zeminde olduğunu göstermektedir. Bu kitap, başlangıcından itibaren Osmanlı Devleti’nde Yahudi Cemaati’ni, Hahambaşılığın Osmanlı Devleti’ndeki yerini, gelişimini ve devletle ilişkilerini ele almakta ve bu konuyu kronolojik olarak işlemektedir.

The relations between the Ottoman Empire and Chief Rabbinate started from the foundation and improvement stage of the Ottoman Empire and went on until the foundation of the Republic of Turkey for which the last Ottoman Chief Rabbi, Hayim Nahum made great efforts in a friendly and concerted way. That these relations continue in the same way shows that the citizenship relations between Turkish and Jewish people are based on a strong and congruous ground. This book chronologically deals with the Jewish Society in the Ottoman Empire, the place, improvement and relations with the State of Chief Rabbinate in the Ottoman Empire. In the Ottoman Empire that lasted six hundred years, “Chief Rabbinate” have always taken into consideration the importance of two subjects; first, Chief Rabbis have always been very careful in carrying out the relations with the Ottoman Empire’s authorities and second, they have always made great efforts to protect the benefits of Jewish Societies depending on the Chief Rabbinate. In this aspect, this book which fills an important gap in the Turkish-Jewish cultural history is a very useful source in respect of informing people who are interested in this subject.

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 128
ISBN 9789757304697
Dil Türkçe
Baskı 1
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 16,5 X 23,5 cm
Basım Yılı Nisan 2003
Ağırlık 200
Türü Tarih - İnceleme
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :