English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Türkiye´de Aydınların Gözüyle Yahudiler
Türkiye´de Aydınların Gözüyle YahudilerTürkiye´de Aydınların Gözüyle YahudilerTürkiye´de Aydınların Gözüyle YahudilerTürkiye´de Aydınların Gözüyle YahudilerTürkiye´de Aydınların Gözüyle Yahudiler
Türkiye´de Aydınların Gözüyle Yahudiler
Yazar :
Yayınevi :
Ürün Fiyatı :
240,00 TL Kdv Dahil
%20 İndirimli! :
192,00   (Kdv Dahil)
Türk Yahudileri, 1992 yılında Türk topraklarındaki yaşamlarının 500. yılını kutlarken, Osmanlı İmparatorluğu döneminde olduğu gibi Cumhuriyet döneminde de daima huzurlu bir yaşamları olduğunu dile getirdiler.
Bu düşüncede en önemli etken, aynı dönemlerde, gerek Doğu Avrupa’daki pogromların, gerekse başta Almanya olmak üzere Batı Avrupa’da yaşanan Nazi soykırımı Holokost’un dindaşlarını korkunç kötü bir şekilde etkilemesiydi. Beş asrı aşkın bir süredir bu topraklarda yaşayan ve kendini toplumun bir parçası olarak gören Yahudiler hakkında Türkiye’de edebiyatçılar ve aydınlar ne düşünüyorlardı?


While Turkish Jews were celebrating their 500th anniversary of their life in the grounds of Turkey in 1992, they stated that they always had a peaceful life in the Republican period like they also had in the Ottoman Empire time period.
The driving ideas were the massacre in the Eastern Europe, and the Nazi genocide in Germany and the Western Europe, in particular, affecting the Holocaust's coreligionists dreadfully. The thoughts of the litterateurs and intellectuals in Turkey about the Jews living in these lands and considering themselves as part of this community for over five centuries are brought together in this book through the interviews by Lizi Behmoaras.

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :