English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Judeo İspanyolca - Türkçe Sözlük / Diksyonaryo Judeo Espanyol - Turko
Judeo İspanyolca - Türkçe Sözlük / Diksyonaryo Judeo Espanyol - TurkoJudeo İspanyolca - Türkçe Sözlük / Diksyonaryo Judeo Espanyol - TurkoJudeo İspanyolca - Türkçe Sözlük / Diksyonaryo Judeo Espanyol - TurkoJudeo İspanyolca - Türkçe Sözlük / Diksyonaryo Judeo Espanyol - TurkoJudeo İspanyolca - Türkçe Sözlük / Diksyonaryo Judeo Espanyol - TurkoJudeo İspanyolca - Türkçe Sözlük / Diksyonaryo Judeo Espanyol - Turko
Judeo İspanyolca - Türkçe Sözlük / Diksyonaryo Judeo Espanyol - Turko
Yazar :
Yayınevi :
ISBN :
Ürün Fiyatı :
300,00   (Kdv Dahil)

“Ladino – Türkçe” sözlüğün genişletilmiş bu ikinci baskısı, uzun yıllar süren bir çalışmanın ürünüdür. 15.000’e yakın Ladino sözcük bu eserde belgelenmiş, mümkün olduğunda eşanlamları eklemiş, örneklerle zenginleştirilmiş ve telaffuzu kolaylaştırmak için de kelimelerin üzerine vurgu işaretleri konmuştur. Sözlükte, Ladino’nun gramerinin temeli olan fiillerin çekim kuralları ve çekim tabloları da yer almaktadır. Okuyucunun, birçok kelimenin kullanımını kontekst içerisinde görebilmesini sağlamak amacıyla, sözlüğün sonuna ayrıca Ladino atasözleri ve deyimler eklenmiştir.
Hazine niteliğindeki bu eser, Ladino dilinin belgelenmesi ve gelecek kuşaklara iletilmesi açısından çok önemli bir kaynaktır…


La segunda edision del Diksyonaryo Judeo-Espanyol – Turko es una ovra ke tomo munchos anyos. Kaji 15000 palavras dela lingua Judeo-Espanyolfueron dokumentadas aki kon munchos sinonimos, egzempios i frazes. Kada palavra tiene aksentos para fasilitarla pronunsiasion. Eldiksyonaryo tambien kontiene la baza de la gramatika del Judeo-Espanyol kon las reglas para los verbos i las tabelas de verbos. Una grande seksion de proverbos i dichas inkluida en este diksyonaryo dara una buena idea al lokutor de la kultura sefardi i tambien la oportunidad de utilizar munchas palavras en konteksto.
Todo esto dicho, esta ovra es un trezoro importante para transmeter a las futuras jenerasyones.

 

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 550
ISBN 9789944994576
Dil Judeo İspanyolca - Türkçe
Baskı 2
Boyutlar 14 X 21 cm
Basım Yılı Mayıs 2012
Editör Karen Gerson Şarhon
Türü Sözlük
Cilt Sert Kapak
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :