English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Hansel ile Gretel´in Gerçek öyküsü
Hansel ile Gretel´in Gerçek öyküsü
Hansel ile Gretel´in Gerçek öyküsü
Yazar :
Ürün Fiyatı :
15,00   (Kdv Dahil)
Savaşın yıkıp geçtiği bir dünyada tanıdık bir hikayenin dokunaklı bir dille okuyucuya merak uyandıracak bir biçimde yeniden kaleme alınması... Nazi işgalindeki Polonya'da savaşın son zamanlarında iki çocuk, babaları ve üvey anneleri tarafından kendilerine güvenli bir yer bulmaları için ormana bırakılırlar. Gerçek isimleri, Yahudi olduklarını ortaya çıkartacağı için Hansel ve Gretel adlarını alırlar. Magda adında tuhaf, inatçı ve yaşlı bir kadın tarafından koruma altına alınana dek ormanda tek başlarına dolaşırlar. Bir SS Subayı şehirdeki çocukları Almanlaştırma politikası dahilinde kasabaya gelir. Magda, bu durumda bile Hansel ile Gretel'i korumaya kararlıdır. ''Hansel ve Gretel'in Gerçek Yaşam Öyküsü'' savaşın; aileleri ve çocukları nasıl etkilediğini oldukça güçlü bir dille tasvir ediyor ve yankılar uyandıran bir öyküyü anlatmaya başlıyor. Öykü, Doğu Polonya'nın belirli bir bölgesinde geçiyor. II. Dünya Savaşı sırasında, Polonya'da Baialowieza Ormanı'nda geçen bir öykü. Basmakalıp karakter beklentisinin aksine öyküde üvey anne ve büyücü kadın Magda'nın olumlu özellikleri baskın. Polonya, savaş sırasında ''cehennemin merkezi'' olarak adlandırılmıştı. Almanların öncelikli planı bütün Yahudileri, çingeneleri, Polonyalı liderleri öldürmek, yaşlıları ve çocukları ise yeni Alman düzeninin hakim olacağı şehirlerin kurulmasında kullandıktan sonra ölüme mahkum etmekti. Şehir tamamlandıktan sonra geride kalan Polonyalı işçiler ise kamplarda öldürülecekti. Hikayenin böyle bir ortamda geçmesi savaşın çocuklar ve Polonyalılar için ne kadar dehşet verici olduğunun daha iyi anlatılmasını sağlamıştır. Kitap, büyücü Magda'nın sözleriyle başlayıp yine onun anlattıklarıyla bitmektedir. Isbn: 9758823264 407 sayfa

Ürün Özellikleri

Türü Roman
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :