English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Charles Baudelaire'in Son Günleri
Charles Baudelaire'in Son Günleri
Charles Baudelaire'in Son Günleri
Tükendi!
Yaşamı en az yapıtı kadar ilginç ve karanlık olan Charles Baudelaire'in hayattaki son günlerinin romanıdır. Ülkemizde şimdiye kadar sadece gazete yazılarıyla tanıyabildiğimiz, son olarak da Liz Behmoaras'ın çeşitli dünya yazarlarıyla yaptığı röportajlardan oluşan kitabında (Yüzyıl Sonu Tanıklıkları) bir konuşmasıyla karşımıza çıkan Fransız filozof Bernard-Henri Levy'nin romanı, Charles Baudelaire'in Son Günleri yayımlandığı yıl Fransanın en önemli ödüllerinden biri olan Interallie'yi kazanmıştı. Charles Baudelaire'in Son Günleri, şair Baudelaire'in yaşamının büyük bir sessizliğe ve yalnızlığa boğulduğu dönemi anlatıyor. Baudelaire'in anılan döneminde hayatında yer etmiş kişilikler (pansiyon sahibi, papaz, fotoğrafçı, fahişe sevgili) yer yer mektup ve günlük diliyle okur karşısına çıkıyor. Romanda, şairin aynı zamanda önemli hastalıklar geçirdiği bir dönem içeren son yıllarında kurduğu ilginç ve karmaşık ilişkiler de su yüzüne çıkarılırken Baudelaire'in anne-üvey baba- zorlu edebiyat çevreleri arasında gelişen bütün yaşamını sarsan bağlılıkların, duyarlılıkların ve nefretlerin de altı çiziliyor. Charles Baudelaire'in Son Günleri, Baudelaire uzmanlarından olumlu eleştiriler almış, roman sanatı ve tarihsel kişilikler üzerine birçok tartışmaya yol açmıştır.

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :