English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Osmanlının İlk Yahudi Sosyalisti Avram Benaroya ve Faaliyetleri
Osmanlının İlk Yahudi Sosyalisti Avram Benaroya ve Faaliyetleri
Osmanlının İlk Yahudi Sosyalisti Avram Benaroya ve Faaliyetleri
Yazar :
Tükendi!
Fransız tarihçi Paul Dumont, 1977 yılında, Türkiye'de sol faaliyetlerin tarihiyle ilgili arşiv belgelerinin bilinmemesinden yakınarak şöyle bir ifade kullanmıştı: "Son yıllarda Türkiye'de tarihsel araştırma 'patlaması'na rağmen, Başbakanlık Arşivi daha sırrını açıklamamıştır." Sonda söyleyeceğimizi başta söyleyelim: Bu kitap, Türkiye'de sol faaliyetlerle ilgili Başbakanlık Osmanlı Arşivi'nin sırrını açığa çıkarıyor! -Osmanlı Devleti'nde ilk sosyalist hareketler ne zaman ve nerede başladı? -Selanik Valisi'nin ifadesiyle "memlekette sosyalizmi yoktan var eden Avram Benaroya" kimdir, ne zaman, nereden, nasıl ve hangi maksatla Osmanlı topraklarına gelmiştir? -Benaroya'nın Selanik'e geldikten birkaç hafta sonra kurduğu Sosyalist İşçi Federasyonu II. Enternasyonal tarafından neden hemen tanındı? -Sosyalizm neden ilk önce azınlıklar arasında yayıldı ve azınlıklar sosyalizmi kendi ulusal çıkarları için nasıl kullandı? -Yahudilerin sosyalizmden beklentileri ve Osmanlı'ya bakışları nasıldı? ISBN: 975623722-8

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :