English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Pax Aqualis (Türkiye-Suriye-İsrail İlişkileri-Su sorunu)
Pax Aqualis (Türkiye-Suriye-İsrail İlişkileri-Su sorunu)
Pax Aqualis (Türkiye-Suriye-İsrail İlişkileri-Su sorunu)
Yayınevi :
Tükendi!
Alanında yazılmış en kapsamlı güncel ve sıradışı bir eser olma iddiasını taşıyan bu kitap su sorunu ve Türkiye’nin yakın tarihteki Ortadoğu serüveniyle ilgili yeni bir perspektif sunmaktadır. Suyun ‘hayat üstü’ bir değer taşıdığı Ortadoğu coğrafyasında bu stratejik kaynağın etrafında gelişen ‘çok boyutlu’ ilginç olayları da irdeleyen Pax Aqualis farklı bakış açısı akıcı üslubu ve ilginç kuşatıcı başlıklarıyla çoğu 1990’larda yazılmış ‘klasik’ kitapları aşan ‘özgün’ bir eser niteliğindedir. Aynı zamanda meşhur ‘su savaşları’ tezine karşı bir ‘reddiye’ mahiyetindeki Pax Aqualis Türkiye Suriye yakınlaşması gibi örneklerden yola çıkarak geleceğin dünyasının ‘su savaşı’na değil ‘su barışı’na gebe olduğunu savunan bir okuma kitabıdır. Su barışının ‘çekim’ gücü hem ‘abartılan’ su sorununun bizzat ‘kendisinden’ hem de uluslararası dinamiklerin ‘kolaylaştırıcı’ etkisinden kaynaklanmaktadır. Pax Aqualis Türkiye’nin ‘suya yansıyan’ Ortadoğu macerasını tarihî perspektif ve sebep sonuç ilişkisi içerisinde güncel karşılaştırmalı eleştirel fütürist yaklaşımlar ve objektif bir duruş ile ortaya koyarak geçmişe ve geleceğe ayna tutuyor. Isbn: 9758578251 323 sayfa

Ürün Özellikleri

Türü Tarih
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :