English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Kuentos Del Bel Para Abasho
Kuentos Del Bel Para AbashoKuentos Del Bel Para AbashoKuentos Del Bel Para AbashoKuentos Del Bel Para AbashoKuentos Del Bel Para AbashoKuentos Del Bel Para AbashoKuentos Del Bel Para AbashoKuentos Del Bel Para AbashoKuentos Del Bel Para AbashoKuentos Del Bel Para AbashoKuentos Del Bel Para Abasho
Kuentos Del Bel Para Abasho
Yayınevi :
Ürün Fiyatı :
400,00   (Kdv Dahil)
Belden Aşağı Fıkralar (Judeo İspanyolca) A Ken Kere Azer Un Plonjon En La Buene Umor Los muentos ‘del bel para abasho’ kostituen una emportante partida del tresoro de muestros kuentos populares. En estos kuentos topamos una savor diferente en el uzo de las diferentes ekspresiones de la lingua i una umor pikante ke gusta a todos los ke los oyen. Son estos los kuentos ke azen riyir lo mas muncho, mizmo si no todos keren admeterlo. Ma estos kuentos tienen i otra dimension: son testimonios de la vida, la umor i la umanidad de muestros abuelos, i mos traen sus lingua biva. El divertimiento ke mos trae este livro esta asigurado! Keyifli Dakikalara Dalmak Üzere: ‘Kuentos del Bel Para Abasho’, yani “Belden Aşağı Fıkralar” sözlü kültürümüzün önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Bu fıkralarda, Judeo-Espanyol dilinin değişik tatlarını ve çeşitliliğini bulmak mümkündür. İnce esprilerle donatılmış olan bu fıkralar dinleyene ve okuyana büyük bir zevk vermekte, keyifli dakikalar geçirmesine vesile olmaktadır. Fıkralar arasında, kişileri, itiraf etmek istemeseler de, en çok güldüren bu tip olanlardır. Bunun yanında bu fıkraların bir başka boyutu daha vardır: Onlar atalarımızın ve bizlerin hayatının, esprilerinin ve insancıllığının şahitleridir. Bizlere yaşayan dili getiren sözlü kültürümüzdür. Bu kitabın bizlere vereceği keyifli dakikalarda buluşmak üzere... ISBN 975–7304–87–5 About to Proceed Into Joyous Moments/ ‘Kuentos del Bel Para Abasho’, in other words, “Adult Jokes” forms a huge part of Spanish Jews' spoken culture. In these jokes, it is possible to find the different tastes and variety of the Ladino language and the Jews speaking it. The jokes filled with wits relishes the ones listening and reading them, making them proceed into joyous moments. Although people doesn't want to admit, the ones making them laught the most are the ones full of wits. It's the symbol of spoken culture that brings us the “living language”.

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :