English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Edirne Yahudi Cemaati - 1492´den Günümüze
Edirne Yahudi Cemaati - 1492´den Günümüze
Edirne Yahudi Cemaati - 1492´den Günümüze
Yazar :
Yayınevi :
Tükendi!
Edirneli tarihçi ve yazar Oral Onur tarafından tarihi belgeler, şahitler, yaşantılar, mektuplar, günlükler, anılar gibi birçok belge ve dokümandan yararlanılarak, üzerinden beş asır geçmiş bir zaman diliminde Edirne mozaiğinde yer alan Edirneli Yahudilerin öyküsü bütün gerçekleriyle ve yansız olarak bu kitaba aktarılmıştır. Bir asır boyunca Osmanlı'ya başkentlik yapan ve 1453'ten sonra da siyasi ve askeri başkentliğini koruyan Edirne'nin ticaret, kültür, sanat ve edebiyat hayatında önemli bir yer tutan Yahudilerin sosyal ve kültürel yaşantıları, gelenek ve görenekleri, ibadethaneleri, dini ve fikri etkinlikleri bu kitapta 500 yılın bir özeti olarak ortaya konmuştur. Yahudilerin Türkiye’ye gelişinin 500 yılına rastlayan 1992 yılında basılması planlanan bu kitabın geç dahi olsa yayınlanması sevindiricidir. Bu kitap, insanlarda tarih ve toplum bilincini geliştirmek, "Her toplumun hatırlanmaya değer mutlu ve acılı günleri vardır" mesajını vermek, o günleri yaşamışların anılarını tazelemek ve gelecek kuşaklara da bu yaşantılardan pay çıkarmak amacıyla siz değerli okuyuculara sunulmuştur. ISBN: 975-00071-0-7 244 sayfa + 30 sayfa resim

Ürün Özellikleri

Türü Tarih
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :