English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Belgelerle Mustafa Kemal ve Vahdettin
Belgelerle Mustafa Kemal ve Vahdettin
Belgelerle Mustafa Kemal ve Vahdettin
Yazar :
Tükendi!
Artık şunu peşinen kabul etmek durumundayız ki, Osmanlı Devleti ve başındaki Padişahları, Halifeleri, Yöneticiler hatası ve sevabı ile tarihe göçmüşlerdir. Ancak kim ne derse desin son Padişah olan Vahdettin, kesin olarak biliniyor ki, hazineyi soyup gitmedi. Gittiği yerlerde de Türkiye devleti aleyhinde faaliyette bulunmadı, söz söylemedi. Bu sürgündeki bir hanedan için takdiredeğer bir tavırdır. Yine kesin olan bir şey daha varsa Vahdettin son Padişahlık yıllarında kendini, "Bebek ile Aksaray arasındaki bölgeye sıkışmış" hissettiği ve bir çaresizlik içinde olduğudur. Daha çok; "İki tarafı birden idare edip zaman kazanma" ya çalışır bir çabasının içine girmesi, bu hareketleri ile de kimi zaman tam bir "Vatansever", kimi zaman da tam bir "Hain" görüntüsü sergilemek durumunda kalmasını önleyememiştir. İyisi mi, gelin bundan sonra biz susalım, yazılar ve belgeler konuşsun!...

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :