English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Auschwitz Bir Doktorun Görgü Tanıklığı
Auschwitz Bir Doktorun Görgü TanıklığıAuschwitz Bir Doktorun Görgü TanıklığıAuschwitz Bir Doktorun Görgü TanıklığıAuschwitz Bir Doktorun Görgü TanıklığıAuschwitz Bir Doktorun Görgü TanıklığıAuschwitz Bir Doktorun Görgü TanıklığıAuschwitz Bir Doktorun Görgü Tanıklığı
Auschwitz Bir Doktorun Görgü Tanıklığı
Yayınevi :
ISBN :
Tükendi!
Naziler 1944 yılında Macaristan’a saldırdıklarında, orada yaşayan hemen hemen tüm Yahudileri Auschwitz’e gönderdiler.
Yahudi bir tıp doktoru olan mahkûm Dr. Miklos Nyiszli ölümden kurtulmayı başarsa da, daha korkunç bir yazgının eline düştü: ismi “Ölüm Meleği”ne çıkan Dr. Josef Mengele’nin emrinde, kamptaki diğer mahkûmlara “bilimsel araştırmalar” yapmakla görevlendirildi ve kitabında bu dehşet verici öyküsünü bizlerle paylaşabildi.
Auschwitz, Bir Doktorun Görgü Tanıklığı’, Nazi ölüm kamplarının vahşetini okuyuculara tüm açıklığıyla sunan, bir görgü tanığının kaleme aldığı ilk kitaplardan biri. “II. Dünya Savaşında katledilen Yahudileri, kendilerini öldürmelerine izin vermiş olmalarından dolayı azarlamak, anlamsız bir entelektüel moda oldu.
‘Neden kuzu gibi ölüme gittiler?’ ‘Neden karşı koymadılar?’ ‘Neden isyan etmediler?’ Soru neden tüm Yahudilerin bir karşı savaş yürütmedikleri değil, bu kadar çok sayıda Yahudi’nin nasıl karşı koyabildiği olmalıydı. İşkence görmüş, dövülmüş, açlıktan yaşam ile ölüm arasındaki ince çizgiye itilmiş bu Yahudiler, karşı koymak için gereken ruhsal ve fiziksel gücü nerede buldular?”

Ürün Özellikleri

Türü Anı
Sayfa Sayısı 208
ISBN 9789944994014
Dil Türkçe
Baskı 1
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 13,5 X 19,5 cm
Basım Yılı Mart 2006
Çeviren Aylin Yengin
Ağırlık 300
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :