English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Adio / CD
Adio / CD
Adio / CD
Yazar :
Sanatçı / Artists :
Ürün Fiyatı :
25,00   (Kdv Dahil)
Janet Jak Esim, Türkiye’deki beşinci albümleri “Adio” ile bir kez daha dinleyicileri ile buluşuyor...
13 şarkıdan oluşan “Adio” adlı son albümde, Sefarad kültürünün son gelişme dönemi olan 1930 ile 1960’lı yılardaki Batılılaşmanın etkisi ve bu etki ile oluşmuş olan lirik kantolar ön plana çıkmakta.
Albümdeki 13 şarkıdan 12’si dünyada ilk kez bir müzik grubu tarafından yorumlanıyor olma özelliğine sahip. Lina Albukrek Kohen’in bir şiirinin Herman Heder tarafından bestelenmiş olmasının yanı sıra, geriye kalan 11 şarkının tamamı Jak Esim’in 30 yıldır yaptığı derlemelerden oluşmuş halk ezgilerindeki temalardan yola çıkılarak gerçekleşmiştir.
Herman Heder’in düzenlemelerini yaptığı albümde Erkan Oğur, Bülent Ortaçgil, Murat Özbey, Nezih Yeşilnil, Yahya Dai, Herman Heder, E. Bora Gürel, Mamed Cafarov eşlik ediyor ve herbiri birbirinden özel olan bu sanatçılar da zaman zaman doğaçlamaları ile albüme renk katıyorlar…
Bu albümde, dünyada ilk kez bir şarkıda Sefarad ve Klezmer müzikal unsurlarının bir potada eritilerek icra edilmektedir. Grubun, Türkiye’de yayınlanmış beş albümün yanı sıra yurt dışında da üçü toplama, biri de solo olmak üzere dört albümü daha bulunuyor.

Ürün Özellikleri

Sanatçı / Artists Janet Jak Esim
Baskı Kalan Müzik Yapım Ltd. Şti.
Türü Müzik
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :