English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Türkiye ve Türkler
Türkiye ve Türkler
Türkiye ve Türkler
Tükendi!
Franz Carl Enders, 1912,1915 yılları arasında Osmanlı ordusunda görev yapmış, Balkan Savaşı’nda bulunmuş ve Birinci Dünya Savaşı sırasında askeri eğitmen olarak çalışmış bir Alman subayı. Enders’in, kitabından yola çıkarak, sıkı bir gözlemci ve iyi bir araştırmacı olduğunu söylemek abartma olmayacaktır. Yazarın, toplum ve adetlerden halk ilişkilerine, ekonomiden sanat ve edebiyata ve Osmanlı tarihinin son yıllarına ilişkin konuları ele alış biçimi ve aktarışı son derece kendine özgü olmakla beraber, bugün hala tartışılan konulara işaret edişi şaşkınlık vericidir. Okur, yazarın o zamanın Türkiye’sinde yaşayan Türkler, Rumlar, Ermeniler, Yahudiler ve Araplara dair kendi gözlemlerine dayanan aktarımlarını, yine yabancılar ve Levantenlere ilişkin gözlemlerini hayretle okuyacaktır. Türkiye ve Türkler kitabı, tarihi bir belge olmanın yanı sıra, bir yabancının Osmanlı’nın son dönemine ilişkin görüşlerini okumak açısından da, günümüz Türkiyeli okura oldukça ilginç gelecektir. Aradan 90 yıl geçmiş olmasına rağmen kimi konuların halen güncelliğini kaybetmemiş olmasını görmek gerçekten de ilginç olabilir. Ancak, daha da ilginci Enders’in, “Gelecekte bunlar çok tartışılacaktır,” diyerek bunu görmüş olmasıdır. Türkiye ve Türkler’i okurun beğenisine sunarken, Türk tarihine meraklıların ve konunun uzmanlarının yanı sıra diğer okurların da ilgisini çekeceğine inanıyoruz.

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :