English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Trezoro Sefaradi - Proverbos i Diças
Trezoro Sefaradi - Proverbos i DiçasTrezoro Sefaradi - Proverbos i DiçasTrezoro Sefaradi - Proverbos i DiçasTrezoro Sefaradi - Proverbos i DiçasTrezoro Sefaradi - Proverbos i DiçasTrezoro Sefaradi - Proverbos i DiçasTrezoro Sefaradi - Proverbos i DiçasTrezoro Sefaradi - Proverbos i DiçasTrezoro Sefaradi - Proverbos i Diças
Trezoro Sefaradi - Proverbos i Diças
Yayınevi :
Ürün Fiyatı :
500,00   (Kdv Dahil)
Sefarad Hazinesi, 1492’de İspanya’dan göç eden Yahudilerin beraberlerinde getirdikleri Judeo-İspanyol dilinde yer alan atasözleri ve deyimleri de kapsıyor. Beş yüz küsur yıl sonra bile güncelliğini ve geçerliliğini yitirmemiş olan bu ‘sözler’ içerik olarak gelenekleri, inancı, sosyal hayatı, kısaca Yahudi yaşamının tüm evrelerini yansıtıyor.

İki ciltten oluşan Trezoro Sefaradi’nin ilk kitabı “Folklor de la Famiya Djudiya” (Yahudi Ailesinin Folkloru) Yahudi kültüründeki aile kavramını içeriyor. İkinci kitap “De Punta Pie a Kavesa” (Ayak Ucundan Başa) insan bedeninin tüm öğeleri ile ilgili atasözleri ve deyimlerden oluşuyor. Kitapta yer alan Judeo-İspanyolca ‘sözler’ Türkçe, İngilizce ve Fransızca’ya çevrildi.

Yirmi yılı aşkın yoğun bir çalışma sonucu oluşturulan bu kitap Sefarad kültürünü gelecek nesillere aktaracak en güzel eserlerden biri olmaya aday…

* * *

El Trezoro Sefaradi contiene los proverbos i dichas en la lingua Judeo-Esapanyola ke los Judios egzilado de Espanya en 1492 trusheron kon eyos. Estas 'dichas', ke mizmo despues de mas de kinyentos anyos dainda mantienen sus sensia i validita refletan todas las diferentes fazes delavida Judiya, konsustradisiones, kreensas, vida sosyal ets.

El primer de los dos volumenes del Trezoro sefaradi, " Folklor de la Famiya Djudiya" kontiene el konsepto de famiya enh la kultura Judiya. El sigundo livro, "De Punta Pie a Kavesa", kontiene los proverbos i dichas ke tienen dar i aver kon todas las partes del puerpo. Todas estas 'dichas' fueron tradusidas al Turko, Ingles i Franses. Este livro, ke es el rezultado de un lavoro de vente anyos, es kandidato para ser uno de los mijores lavoros para transmeter la kultura Sefaradi a las jenerasiones futures...

* * *

The Sephardic Treasury comprises the proverbs and idioms in the Judeo-Spanish language that the Jews exiled from Spain in 1492brought with them. These 'sayings', which even after more than five hundred years still maintain their validity and their meaningfulness reflect all the different phases of Jewish life with its traditions, beliefs, social life etc.

The first of the two volumes of Trezoro Sefaradi, "Folklor de la Famiya Djudiya" (The Folklor of the Jewish Family) comprises the concept of familiy in the Jewish culture. The second book, "De Punta Pie a Kavesa" (From the ends of the Feet to the Head) comprises the proverbs and idioms that have to do with all the parts of the body. The Judeo-Spanish 'sayings'have been translated into Turkish, English and French.

This book, which is the result of twenty years' work, is a candidate to being one of the best works to transmit the Sephardic culture to future generations...

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :