English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Yahudi Ütopyası
Yahudi Ütopyası
Yahudi Ütopyası
Yazar :
Yayınevi :
Ürün Fiyatı :
80,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
72,00   (Kdv Dahil)
Elinizdeki kitabın büyük bölümünü oluşturan derleme metinler, günümüzden tam 74 yıl önce Dr. Michael Higger tarafından hazırlandı. Yahudi din adamları, Yahudi otoriterler, hahamlarla yapılan teolojik tartışmalar, Yahudi kutsal kitaplarından, tarihsel Yahudi yazarların derlemelerinden ve Yahudi tarihinin dinamiklerinden veriler elde edilerek ortaya konan bu metinler, aradan geçen uzun zaman diliminde, çağdaş Yahudi hahamları tarafından da otoriter metinler olaak kabul edilmiştir. 1948'deİsrail devletinin kuruluşundan sonra, Yahudi sosyal ve siyasal hayatının teolojik prensipleri ve İsrail devletinin Anayasası da bu ve benzeri başka metinlerden yararlanılarak oluşturulmuştur. Bu kitabın son kısmında yeralan Dr. Michael Higger'ın "The Jewish Utopia" kitabının metni,yayınlandığı yıllarda sadece Yahudilerin değil, içeriğinde yeralan mesajlardan dolayı aynı zamanda, Yahudi karşıtlarının, anti-koministlerin ve istihbaratçıların da dikkatini çekmiştir. Sonuç olarak bu kitap; Michael Higger'dan yapılan alıntı metin nedeniyle, İsrail, Yahudi Fanatizm, anti-semitizm ve buna bağlı kavramlarla ilgili güncel tartışmaların tarisel arkaplanını belirleyen ve bu arkaplanı entelektüel birikimlerle ortaya koyan hem teknik, hem de teolojik veriler içermektedir.

Ürün Özellikleri

Türü Derleme
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :