English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Bozkır Çocuklarına Bir Umut
Bozkır Çocuklarına Bir Umut
Bozkır Çocuklarına Bir Umut
Ürün Fiyatı :
95,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
85,50   (Kdv Dahil)
1935 yılı sonbaharında İstanbul-Ankara ekspresi gecenin içinde yol alırken, Dr. Abert Eckstein, Nazilerin iktidara gelişini, göçe zorlanan Yahudileri, Türkiye’den gelen daveti, Duesseldorf Tıp Akademisi’ndeki görevinden alınışını, yarım kalan araştırmalarını ve geride bıraktığı yakınlarını düşünüyordu. Pencereyi açtı; bozkırın serin, tertemiz havasını içine çekti. Sağlık Bakanı Dr. Refik Saydam, “Devletimizin en birinci görevi halkın sağlığını korumaktır. Sizin gibi deneyimli hocalarla işe başlamak istiyoruz” dedi. Eckstein, Ankara Numune hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümünde görevliydi artık. Dr. Eckstein, aile arasındaki adıyla Schummi, İç Anadolu’dan Karadenize, Akdeniz sahilinden Toroslara, yüzlerce köyde incelemelerde bulundu. Değerli doktorlar yetiştirdi. Şifalı elleriyle pek çok çocuğa dokundu. Onun çabalarıyla, Türkiye’de çocuk ölümleri, önemli bir düşüş gösterdi. … Çocukların Schummi Amcası’ydı o. Unutulmadı… Dr. Eckstein’in yaşam öyküsünü yine bir çocuk doktoru, Prof. Dr. Nejat Akar kaleme aldı. Günlükler, anılar, tanıklıklar, belgeler ve Dr. Eckstein’in Anadolu’daki gezilerinde çektiği fotoğraflarla zenginleştirilmiş kitap, bir halk doktorunu, Türk dostunu, Cumhuriyet tarihinin unutulmuş kahramanlarından birini yeniden gündeme getiriyor.

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :