English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Raşi´nin Kızları - Yoheved
Raşi´nin Kızları - Yoheved
Raşi´nin Kızları - Yoheved
Yazar :
Yayınevi :
ISBN :
Tükendi!
Yıl 1068. İleride Raşi olarak bilinecek olan Salomon ben Isaac, ailesinin bağcılık ve şarapçılık işini devralmak üzere Almanya’daki eğitimini bırakarak Fransa’nın Troyes şehrindeki evine geri döner. Seçtiği yol, Yahudi aleminin üzerinde çok derin izler bırakacaktır. Talmud yorumları yazan ilk din alimi olan Salomon (Raşi), ayrıca yaşadığı toplumun şiddetle karşı çıkacağı bir işi gizliden gizliye yapmakta ve kızlarına Talmud öğretmektedir... Kitabın başkarakteri, zihni ve ruhu öğrenimle uyanan, üç kız kardeşin en büyüğü Yoheved’dir. Yoheved ağırbaşlı ve uysal bir genç kızdır. Ancak karmaşık Talmud mantığından hareketle kendi sonuçlarını çıkarabilmektedir. Talmud öğrendiği başkaları tarafından anlaşıldığı takdirde, ailesini ve babasının din okulunu bekleyen tehlikelerin bilincindedir. Bu yüzden öğrenme tutkusunu ve dua etme şeklini nişanlısı Meir ben Samuel’den dahi gizlemektedir. Bu kandırmaca, genç çiftin ilk kavgasına kadar devam eder. Yoheved artık mutlu bir evlilik ile kendi değerleri arasında bir tercih yapmak zorundadır...

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 360
ISBN 9789944994361
Dil Türkçe
Baskı 1
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 13,5 X 21 cm
Basım Yılı Kasım 2009
Editör Gila Erbeş
Çeviren Estreya Seval Vali
Türü Roman
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :