English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Megilat Ester - Purim
Megilat Ester - PurimMegilat Ester - Purim
Megilat Ester - Purim
Yayınevi :
Ürün Fiyatı :
400,00   (Kdv Dahil)
İbrani takvimine göre, her yıl Adar ayının 14’ünde kutlanan Purim Bayramı, Yahudilerin en neşeli ve en eğlenceli bayramlarından biridir. Purim Bayramı süresince, eski Pers İmparatorluğu zamanında, tüm Yahudileri bir gün içinde yok ederek soykırım planları yapan Başvezir Aman’ın Yahudilerin Tanrı’ya olan derin inançları sayesinde başarısızlığa uğraması ve bu şekilde Yahudi milletinin kurtuluşu, coşkuyla kutlanır. Bayramda, Purim olaylarının bizzat kahramanları Ester ve Mordehay tarafından anlatıldığı, deri parşömen üzerine yazılmış “Megilat Ester” isimli kitap okunur.
Gözlem Gazetecilik tarafından basılmış, çeviri ve düzenlemesi Moşe Farsi’ye ait “Purim” kitabının Megilat Ester’e ayrılmış olan ana kısmı iki bölümden oluşmaktadır. İlk kısımda Megilat Ester’in İbranice metni, Türkçe alfabe kullanılarak oluşturulmuş transliterasyonu ve Türkçe çevirisi yer almaktadır. İkinci kısım ise Megilat Ester hakkındaki farklı kaynaklara dayanılarak yapılan açıklamalara ayrılmıştır. Bu açıklamalar Purim olaylarının öncesinde gerekli olan arka plan bilgilerle başlamakta ve Yahudi geleneksel kronolojisine göre tarihteki yerini açıklamaktadır. Kitabın bir sonraki kısmı Adar ayı ve Purim bayramı ile ilgili kapsamlı uygulama kurallarına ayrılmıştır.

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :