English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
1666 Işığı Beklerken
1666 Işığı Beklerken
1666 Işığı Beklerken
Yazar :
Tükendi!
Bu kitapta, bir Yahudi ailesinin Osmanlı topraklarında yaşadığı kurgusal olaylar, tarihsel bir zemine dayandırılarak anlatılmaktadır. Roman, XVII. yüzyılın ortalarında yaşanan ve oldukça küçük bir zümreyi ilgilendiren ama gelecekte Osmanlı İmparatorluğu ve devamı olan Türkiye Cumhuriyeti’nin yazgısında önemli değişikliklerin temelini oluşturan dramatik bir olgunun üzerine yapılandırılmıştır. İzmirli Sabetay Sevi’nin mesihlik iddiası, tutuklanışı, Sultan IV. Mehmet’in huzurunda din değiştirmesi, kendisine bağlı kişilerin onu izlemesi ve böylece daha ziyade “Dönme” diye bilinen “Sabetayist” bir topluluğun tarih sahnesinde yer alması gibi olaylar, bu konuda yazılmış çeşitli eserlerden yararlanılarak ve birtakım kurmacalarla zenginleştirilerek tarihsel bir tema olarak kullanılmıştır. (456 sf.)

Ürün Özellikleri

Türü Roman
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :