English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Koreş
Koreş
Koreş
Yazar :
Ürün Fiyatı :
17,00 TL Kdv Dahil
%45 İndirimli! :
9,35   (Kdv Dahil)
Asher Kravitz tarafından kaleme alınan öykü, Yahudi bir ailenin evinde dünyaya gelen özel bir köpeğin yani Koreş’in ağzından anlatılıyor. “Koreş” okuyan herkesin hayatta kalma mücadelesi, cesaret, sevgi, nefret, sadakat gibi tüm duyguları yoğun yaşayacağı hem eğlenceli hem de duygusal bir kitap... Hiç, bir köpeğin hayatını düşünmüş müydünüz? Hayat şartlarının, sahibiyle ilişkisinin, arkadaşlarıyla oynadığı oyunların onu nasıl etkileyebileceğini; sahibine delicesine tutkun ve itaatkâr olmasının nedenlerini düşünmüş müydünüz? Eğer buna vaktiniz olmadıysa Koreş’i dinlemenizi tavsiye ederiz… 1935 yılında Almanya’da Yahudi bir ailenin evinde bir Kafkas Çoban Köpeği olarak dünyaya gelen ve hayatı boyunca sahibinden ismine kadar pek çok değişiklik yaşayan Koreş’in hem mutlu, hem de yaşam mücadelesiyle geçen günlerini anlattığı hikâyesini okurken hayata dair birçok sorunun da yanıtını bulacaksınız… Fizikçi, pilot, eğitmen ve 10 yıldan fazla süredir vahşi hayvan fotoğrafçısı olan Asher Kravitz, Koreş’in ağzından akıcı dili ve etkileyici hikâyesi ile Koreş’i okura sundu ve okuyucularından çok farklı ama çok etkileyici geri dönüşler aldı. Kitapta, kahramanlık, itaat, sevgi, nefret, dostluk, düşmanlık, cesaret, sadakat duygularıyla bir köpeğin yaşamına şahit olacaksınız. “İnsanın kendine güvenen sesi ve kokusu bana gücün sahibinin o olduğunu öğretti” diyen Koreş’in gözünden sevgi ve korkuyu, huzur ve zulmü hissedeceksiniz. Nazi döneminde hem Yahudilerin hem de Almanların yanı başında yaşayan Koreş’in kendi hayatı dışında bu iki tarafın da yaşadıklarını anlattığı gözlemlerinden çok etkileneceksiniz; okurken hem gülecek, hem de duygulanacaksınız… (240 sf.) Asher Kravitz Kimdir? Asher Kravitz fizikçi, pilot ve on yıldır İsrail ve Afrika’da vahşi hayvanların resimlerini çeken bir fotoğrafçıdır. Açık öğretim Üniversitesi’nde, Akademik Mühendislik Koleji’nde ve İbrani Üniversitesi’nde matematik, fizik ve edebiyat dersleri vermektedir. Geçmişinde, Ciddi Suçlar Araştırmaları Milli Birimi’nde de hizmet vermiştir. “Koreş” isimli kitabını 10 yılını paylaştığı ve artık hayatta olmayan köpeği Wawa’ya adamıştır.

Ürün Özellikleri

Türü Roman
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :