English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
İkinci Kuşak - Babama Söylemediklerim
İkinci Kuşak - Babama Söylemediklerimİkinci Kuşak - Babama Söylemediklerimİkinci Kuşak - Babama Söylemediklerimİkinci Kuşak - Babama Söylemediklerimİkinci Kuşak - Babama Söylemediklerimİkinci Kuşak - Babama Söylemediklerimİkinci Kuşak - Babama Söylemediklerim
İkinci Kuşak - Babama Söylemediklerim
Yazar :
Yayınevi :
Ürün Fiyatı :
260,00 TL Kdv Dahil
%25 İndirimli! :
195,00   (Kdv Dahil)
“İkinci Kuşak – Babama Söylemediklerim” dünyaca ünlü çizer Michel Kichka’nın Mart 2012’de “Deuxieme Génération” ismiyle Fransızca yayınladığı ve dünyadaki ilk çevirisi Türkçe olan kitabıdır… Bu kitap, Michel Kichka’nın, Holokost’un gölgesinde geçmiş çocukluğunu, gençliğini, yaşadığı çeşitli olayların belleğinde bıraktığı izleri, karabasanlarını, kimi hoş ve neşeli, kimi hüzünlü anılarını çizgiyle dile getirdiği otobiyografik bir anlatıdır. Ortadoğu barışına gönül veren Belçika doğumlu ünlü yazar ve karikatürcü Michel Kichka’nın babası, İkinci Dünya Savaşı’nın sonunda ailenin hayatta kalan tek ferdidir. Baba Henri Kichka, toplama kamplarından kurtulup anayurdu Belçika’ya döndüğünde henüz 20 yaşındaydı. Hemen ardından iki kız ve iki oğul sahibi oldu. Henri Kichka’nın geçmişi öylesine ağırdı ki, çocuklarının her biri kendi usulünce bu geçmişten soyutlanmaya çabaladı. Bu kitap, içten ve dokunaklı öyküsüyle, benzersiz nitelikte bir belge oluştururken, çizgi roman sanatına da farklı bir boyut kazandırıyor…

İkinci Kuşak - Babama Söylemediklerim, Michel Kichka’nın on yıllar boyunca üzerinde kafa yorduğu, babasını üzme endişesiyle başlamaya bir türlü cesaret edemediği, bitirdikten sonra da müthiş bir rahatlama hissettiği büyük bir hesaplaşma. Yazar için uzun süren bir terapi seansı adeta. Belli ki, bastırılamayan bir hesap sorma güdüsüyle kaleme alınmış. Ama kimden? Babasından mı, yoksa babasına ve ailesine onca cefayı çektirenlerden mi? Holokost’la, hayatta kalanlarla, birinci kuşakla hesaplaşıyor Kichka. …Anlamaya çalışıyor o da, siyah-beyaz karelerle… …Michel Kichka’nın karelerinde beyaz hep ön plana çıkıyor. Bu da sanatçının iyimser ve sevecen yapısından kaynaklanıyor olmalı. …Her şeyin mizahı yapılabilir belki ama Soykırım’ın asla! Bu kitapta Michel Kichka benim bu yargımı paramparça ediyor. İnce ve yetkin mizahıyla Holokost’u gerçekleştirenleri tiye almayı başarıyor; “Ne yaptınız ettiniz ama bizi yok edemediniz, işte kanıtı: Sizi mizahımızla un ufak ediyoruz!” diyor.
İzel Rozental (Türkçe baskısı için önsöz yazısından)

Michel Kichka Kimdir
Michel Kichka 1954 yılında Belçika’nın Liège kentinde doğdu. Burada bir yıl mimarlık eğitimi gördükten sonra 1974’de İsrail’e göç etti ve 1978’de Kudüs Bezalel Güzel Sanatlar Akademisi’nden mezun oldu. Dört yıl sonra, 1982’de, aynı üniversitenin eğitim kadrosunda yer alarak grafik tasarım ve basın karikatürü konularında ders vermeye başladı. Kichka, 1997’den itibaren İsrail televizyonunun ikinci kanalının canlı yayınlarında politik karikatürler çizmeye başladı. 2009’da, İsrail’de “Dosh Award” ödülüne layık görüldü. Karikatürleri, Courrier International, Herald Tribune, L’Arche gibi uluslararası basın organlarında, Fransız TV5 kanalında ve çok sayıdaki internet sitelerinde yayınlanmakta olan sanatçı aynı zamanda merkezi Fransa’da bulunan ‘Cartooning for Peace’ adlı vakfın aktif bir üyesidir. Tel-Aviv yakınlarındaki Holon Karikatür ve Çizgi Roman Müzesi’nin danışmanlığını da yapan Michel Kichka’nın, yayınlanmış çeşitli karikatür kitapları, resimlediği çok sayıda çocuk kitabı ve makaleleri mevcuttur. Ülkemizde 2006 yılında İstanbul’da, 2007’de de Ankara’da “Ne Ülke Ama!” (What a Country!) adlı kişisel sergisini açan Kichka, başta İstanbul Mimar Sinan olmak üzere çeşitli üniversitelerde konferanslar verdi. Sanatçı, karısı ve üç çocuğuyla birlikte halen Kudüs’te yaşamaktadır.

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :