English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Jön Türkler ve Komplo Teorileri
Jön Türkler ve Komplo Teorileri
Jön Türkler ve Komplo Teorileri
Yazar :
Ürün Fiyatı :
120,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
108,00   (Kdv Dahil)
90’lı yıllarla birlikte komplo teorilerinin ülkemizdeki ağırlığı giderek arttı. Herkes komplo teorilerinden bahsetmeye başladı. Kimi şikâyet etti; kimiyse dünyayı açıklamak için onlara başvurdu. Hakkında bu kadar konuşulan kavramın kendisi ise çok az tartışıldı. Komplo teorilerinin neden ve nasıl ortaya çıktığı, hangi yollarla yayıldığı soruları ortada kaldı. “Jön Türkler ve Komplo Teorileri” işte bu sorulara yanıtlar arıyor. Ama bu arama işini alışılmadık bir yöntemle yapıyor. Söz konusu iddiaları tarihsel bir çerçevede ele alırken, bunların Avrupa’da ve Ortadoğu’da ortaya çıkış ve yayılma süreçlerini karşılaştırmalı bir biçimde inceliyor. Farklılıklarını ve benzerliklerini değerlendiriyor. İkinci Meşrutiyet sonrasında ortaya atılan Sabetayizm ve mason komplosu iddialarının günümüz siyaset hayatını nasıl etkilediğini anlamamızı sağlıyor. Komplo teorilerinin ülkemizde ortaya çıkışında ve yayılışında İngiltere’nin rolü nedir? Jön Türk Devrimi bir “Yahudi-mason komplosu” muydu? Türk milliyetçiliğinin “Yahudi icadı” olduğu iddiası nasıl ve ne zaman ortaya atıldı? 31 Mart Ayaklanması’nı Sabetayistler mi bastırdı? Jön Türklerin ve Troçki’nin ortak düşmanı kimdi? “Ermeni Soykırımı’nı Yahudiler yaptı” iddiaları nereden çıktı? Komplo teorilerinin İsrail’in kuruluşundaki rolü nedir? (223 sf.)

Ürün Özellikleri

Türü Tarih
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :