English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Küçüktüm, Ufacıktım, Top Oynadım, Acıktım...
Küçüktüm, Ufacıktım, Top Oynadım, Acıktım...
Küçüktüm, Ufacıktım, Top Oynadım, Acıktım...
Yayınevi :
Tükendi!
Teri Roditi Aksel, ilk yemek kitabında evinizde kolayca yapabileceğiniz, yıllardır biriktirdiği özel tariflerini lezzet severlerle paylaşıyor. Yemek keyfine gönül vermiş bir aileden gelen Teri Roditi Aksel, Burgazada’daki çocukluk günlerinden, eşinin kurduğu Mutfak Sanatları Akademisi’ndeki benzersiz deneyimlerine uzanan yaşamı boyunca, farklı ve özel yemek tarifleri biriktirdi. Aksel, tutkuyla oluşturduğu arşivini, “Küçüktüm, Ufacıktım, Top Oynadım, Acıktım…” adlı kitabıyla paylaşıyor. Çocukluğundan bu yana yeni lezzetler tadarak kendi reçetelerini oluşturan Teri Roditi Aksel, bugün çok zengin ve özel bir arşive sahip oldu. Aksel, köklü yemek kültürlerinin geleceğe aktarılmasına katkıda bulunmak ve reçetelerini kendisi gibi lezzet tutkunlarıyla paylaşmak için özel arşivini okuyuculara açmaya karar verdi. Aksel, bugüne kadar biriktirdiği tüm tarifleri 424 sayfalık kapsamlı bir kaynak yayını niteliğinde olan “Küçüktüm, Ufacıktım, Top Oynadım, Acıktım…” adlı kitapta topladı. Kitapta yer alan tüm tarifler, Aksel’in evinin mutfağında pişirildi ve fotoğraflandı.
Çocukluğunu Burgazada’nın renkli dünyasında yaşayan, farklı tatlar keşfetmek için seyahatlere çıkan Teri Roditi Aksel, eşinin kurduğu Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası diplomalı profesyonel aşçılık okulu Mutfak Sanatları Akademisi’nde ise malzeme seçiminden teknik bilgilere, pişirmeden sunuma, büyülü bir dünyanın içinde yer alma ayrıcalığını yaşadı. MSA’nın zengin arşivinden yararlandı, saygın uluslararası şeflerle tanıştı.
“Tarifler içimde fokurdamaya başladı...” Aksel, kitabın hazırlanış sürecini şöyle anlatıyor: “Küçüklüğümden beri unutamadığım özel lezzetler var. Burgazada’da rengârenk leğenlerin içinden babamla seçtiğimiz balıklar, büyükbabamın her Cuma akşamı benim için getirdiği incecik dilimlenmiş balık yumurtası… Halkla ilişkiler, reklam, dergicilik, yoga öğretmenliği gibi çeşitli iş deneyimleri, aromaterapi ürünleri, gurme dükkân gibi iş girişimleri derken kendimi mutfakta buldum. Kızlarımı şımartmak, misafirlerimizi ağırlamak, aile tariflerini yaşatmak için zamanla biriktirdiğim tüm tarifler içimde fokurdamaya başladı. Tıpkı mutfakta yemek yapar gibi bu kitabı hazırladım. İçine çocukluk anılarımı, ailemizin tariflerini, seyahatlerde denediğim özel lezzetleri ekledim. Aile sofralarının, keyifle yemek yemenin, kurabiye kokularının değerini bilenlerin iştahla okuyacağı ve yeni tatlar keşfedeceği kitabımı lezzet severlere sunmaktan mutluluk duyuyorum. Sadece uygulanacak değil, keyifle okunacak bir kitap olduğuna inanıyorum.”
Sevdiklerinizi şımartmak, bir araya getirmek, birlikte keyif yapmak, eğlenmek, kutlamak, paylaşmak için eğlenceli, lezzetli, pratik, sofistike, iç açıcı, büyükannelerden, arkadaşlardan, aileden, komşulardan, ünlü şeflerden, eski günlerden, adalardan, seyahatlerden toplanmış, derlenmiş, değiştirilmiş, denenmiş, eklenmiş, 200’e yakın tarif, uygulama, teknik, fikir, sunum, öneri…

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 424
Dil Türkçe
Cilt Sert Kapak
Türü Yemek Kitabı
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :