English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Travels In Search of Turkey´s Jews
Travels In Search of Turkey´s Jews
Travels In Search of Turkey´s Jews
Yazar :
Yayınevi :
Tükendi!

1984 yılında Amerikalı fotoğrafçıLaurence Salzmann, antropolog eşi Ayşe Gürsan-Salzmann ile birlikte Anadolu'yu ve Trakya'yı bir uçtan bir uca dolaştılar, kaybolmaya yüz tutan sinagogları ve mezarlıkları fotoğrafladılar, hayatta olan Yahudilerle konuştular. Geziden 25 yıl sonra yayınlanan bu kitap arşiv ve tarihi değer taşımakta zira kitapta yer alan insanların ve mekânların çoğu artık hayatta ve ayakta değil. Kitapla birlikte gezi sırasında çekilen Türkiye Sefaradları: 500 Yıl belgesel filmin Türkçe altyazılı DVD'si de verilmekte.

In 1984,Laurence Salzmann, an American photographer, and his wife, Ayşe Gürsan-Salzmann, a Turkish-born anthropologist, were invited by the Beth Hatefutsoth Museum of Tel Aviv to do a photo-documentation of Jewish monuments throughout Turkey.

But monuments could tell only a partial story, so the Salzmanns expanded their project to include a photographic portrait of the Jews of Turkey, and a film that explored in detail the ways in which the Jews had become a favored ethnic group among a predominantly Muslim population. The film, entitled Turkey's Sephardim: 500 Years, tells the story of Turkey's Sephardic Jews in the mid-1980s.

This book brings in full circle the work begun by the Salzmanns twenty-five ago, and offers stories and reminiscences from a past, not likely to be encountered again! 

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 167 p.
ISBN 978-605-4326-18-1
Dil English
Cilt Hard Cover
Boyutlar 22 X 25 cm
Basım Yılı February 2011
Resimleyen Laurence Salzmann
Türü Photo Album
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :