English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Bağdat´tan Yönetim Kurullarına
Bağdat´tan Yönetim Kurullarına
Bağdat´tan Yönetim Kurullarına
Yazar :
Yayınevi :
ISBN :
Ürün Fiyatı :
22,00 TL Kdv Dahil
%15 İndirimli! :
18,70   (Kdv Dahil)

Osmanlı Ortadoğu’sunun İlk Bankacılık Sistemini Yaratan Zilkha Ailesi’nin Muhteşem Destanı...

Bu kitap, 1800’lü yılların sonu, 1900’lu yılların başında Osmanlı Ortadoğu’sunda yaşayan Khedouri A. Zilkha ve ailesinin nefes kesen aile hatıratlarını bir araya getirmektedir.

Khedouri Zilkha, Ortadoğu’da ilk özel sermayeli bankacılık sistemini yaratmıştır. Zilkha Ailesi, 20. yüzyılda, girdikleri ortaklıklarla, yaptıkları yatırımlarla, aldıkları yönetim sorumluluklarıyla ve giriştikleri her sosyal işle (ki bunlar arasında Mothercare, CIGNA, Cambridge Associates, Brookings Institute, Revlon, Wesleyan, Metropolitan Opera ve Princeton Üniversiteleri var), küresel bankacılık ve yatırım tarihine ve genel anlamda yaşama önemli başarılar ve izler kazımıştır.

Orijinal Zilkha hatıratları ilk defa İngilizce olarak, 1999 yılında, Bağdat’ta kurdukları ilk bankanın 100. yıldönümünde, ailenin yaşayan efsanesi Ezra K. Zilkha tarafından, The New York Times Dergisi editörlerinden Ken Emerson’un yardımlarıyla kaleme alınmıştır. Ezra K. Zilkha ile yaptıkları sohbetlerden, hatıratlarda yazdıklarından, anlattıklarından, yaşam değerlerinden ve öğretilerinden etkilenen genç arkadaşı Serkan Elden, Zilkha hatıratlarını bu kitapla Türkçe kitap okuruna kazandırırken, aynı zamanda bu muhteşem efsaneyi ait oldukları coğrafyadaki insanlarla paylaşarak, Zilkha Ailesine “Evinize Hoş geldiniz” hediyesi vermektedir.

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 272
ISBN 9786055097035
Dil Türkçe
Baskı 1
Cilt Sert Kapak
Boyutlar 16 X 24 cm
Basım Yılı Temmuz 2013
Editör Ken Emerson
Çeviren Serkan Elden
Türü Anı
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :