English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
17. Yüzyıl İstanbul´unda Sosyo Ekonomik Yaşam 1: Mahkeme Kayıtları Işığında
17. Yüzyıl İstanbul´unda Sosyo Ekonomik Yaşam 1: Mahkeme Kayıtları Işığında
17. Yüzyıl İstanbul´unda Sosyo Ekonomik Yaşam 1: Mahkeme Kayıtları Işığında
Yazar :
Yayınevi :
ISBN :
Tükendi!
Esnaf ve Loncalar
Hıristiyan ve Yahudi Cemaat İşleri
Yabancılar

Modern küresel ekonomik sistemin gelişmeye başladığı 17. yüzyılda Doğu Akdeniz'de sosyo-ekonomik yaşamın kurumsal temelleri nelerdi? Bölge ekonomisinin geleneksel kurumları değişmekte miydi? 2003'te başlayan ve bu soruların yönlendirdiği bir veri derleme projesi, sağlıklı yanıtlar geliştirmeye yardımcı olacak özgün kaynaklar içeren bu çalışmayla sonuçlandı. On ciltlik bu yapıt, Osmanlı İmparatorluğu'nun başkenti ve Doğu Akdeniz'in ticari merkezi olan İstanbul'un o döneme ait 15 şer'i mahkeme defterindeki binlerce hükmün günümüz yazısına aktarılması, Türkçe ile İngilizce özetlerinin hazırlanması ve yedi ana başlıkta tasnif edilmesiyle ortaya çıktı.

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 932
ISBN 9786053600015
Dil Türkçe ve İngilizce
Cilt Sert Kapak
Basım Yılı Ekim 2010
Editör Timur Kuran
Türü Tarih - İnceleme
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :