English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Hoşça Kal, Columbus ve Beş Öykü
Hoşça Kal, Columbus ve Beş ÖyküHoşça Kal, Columbus ve Beş Öykü
Hoşça Kal, Columbus ve Beş Öykü
Yazar :
ISBN :
Tükendi!

Philip Roth’u edebiyat sahnesine çıkaran, National Book Award sahibi kitabı “Hoşça Kal, Columbus ve Beş Öykü,” yayımlandıkları zamandan bugüne çarpıcılıklarından ve evrenselliklerinden hiçbir şey yitirmemiş bir novella ve beş öyküden oluşuyor.

Kitaba adını veren novella, “Hoşça Kal, Columbus”ta, Roth, aşkı ve cinselliği yeni keşfeden iki gencin sürükleyici ve kederli hikâyesi üzerinden Amerikan-Yahudi orta sınıfının statü, aile, cinsellik hakkındaki görüşlerini sorguluyor. Kitaptaki öykülerden “Yahudilerin Dinden Dönüşü”nde, bir çocuğun aklını kurcalayan “tehlikeli” sorular hem din öğretmenini çileden çıkarıyor hem de okurların aklından çıkmayacak bir finale giden olayları tetikliyor. “İman Muhafızı”nda, bir çavuş, mesleğinin katı kurallarıyla merhamet duygusu arasında bocalıyor. “Epstein”da, yaşlı bir çiftin yıllar süren evliliği, hiç kimsenin tahmin edemeyeceği bir sınavdan geçiyor. “İnsanı Söylediği Şarkıya Bakarak Tanıyamazsın”, muzip bir lise ve arkadaşlık öyküsü kılığına girmiş, devlet ve ideoloji hakkında “ciddi” bir öykü. “Fanatik Eli”da ise, bir Amerikan kasabasının orta sınıf, seküler sakinlerinin en çok korktukları şeyle ‒köktendinci bir yabancıyla‒ karşılaşmaları din, ötekilik ve aidiyet üzerine unutulmaz bir öyküye dönüşüyor.

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 284
ISBN 9789750826603
Baskı 1
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 13,5 X 21 cm
Basım Yılı Kasım 2013
Çeviren Ülkü Tamer – Deniz Koç
Türü Öykü
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :