English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Ester´in Şifresi
Ester´in ŞifresiEster´in ŞifresiEster´in ŞifresiEster´in ŞifresiEster´in ŞifresiEster´in ŞifresiEster´in ŞifresiEster´in ŞifresiEster´in Şifresi
Ester´in Şifresi
Yayınevi :
ISBN :
Tükendi!

XX. Yüzyılın En Sarsıcı Kehaneti Hakkında Bir Araştırma...

16 Ekim 1946. Nürnberg Mahkemesi sonucunda Nazi önde gelenlerinden Julius Streicher idam sehpasına çıkıyor ve asılmadan önce şöyle bağırıyor: “Yahudiler memnun olacak! Purim 1946!” Dünya şaşkınlık içinde. Streicher ne demek istedi? Streicher’in iki bin yıllık dinî bir metin olan Ester’in Kitabı’nda, sözü edilen olayları anan bir bayrama atıfta bulunduğu gayet açık…

Bu tarihî olay, Ester’in Şifresi kitabının yola çıkış noktasıdır. Bernard Benyamin ile Yohan Perez’i; Nürnberg’den Yeruşalayim’e, Zürich bankalarından, Hitler’in Mein Kampf’ı kaleme aldığı Landsberg hapishanesine götürecek olan olağanüstü bir macera. Kahramanlarımız, görüşmeler ve açıklamalar sonucunda, Ester’in Kitabı’nın gizli bir mesaj içerdiğini ve antik Pers Krallığı ile III. Reich Almanya’sı arasında, akıl tutulmasına yol açacak benzerlikler bulunduğunu keşfedecek.

Kutsal Hazine Avcıları ve Dan Brown’a layık, inanılmaz bir senaryoyu andıran kitabın aslında kurgu bilimle hiçbir ilgisi yok: İçinde yer alan bütün olaylar kesinlikle gerçek. Bernard Benyamin ile Yohan Peres, Ester’in Şifresi’ni çözmek için uzun bir araştırma yürüttü, sayısız Yahudi âlim ve tarihçi ile görüştü ve incelemelerinin sonunda XX. yüzyılın en sarsıcı kehanetini örten perdeyi kaldırdı.

 

Ürün Özellikleri

Basım Yeri Kitap Matbaa
Sayfa Sayısı 264
ISBN 9789944994651
Dil Türkçe
Baskı 1
Cilt Karton Kapak
Basım Yılı Ocak 2014
Editör Gila Erbeş
Çeviren Estreya Seval Vali
Türü Tarih - İnceleme
Boyutlar 23 X 14 cm
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :