English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Kolay Gelsin - Meslekler ve Mekanlar
Kolay Gelsin - Meslekler ve MekanlarKolay Gelsin - Meslekler ve Mekanlar
Kolay Gelsin - Meslekler ve Mekanlar
Yazar :
Yayınevi :
Tükendi!

Korseci - şapkacı - eczacı - saat tamircisi - demirci - yorgancı - gömlekçi - avizeci - fırıncı - şekerci - mıhlamacı- meyhaneci - kartonpiyer ustası - kuyumcu - kolonyacı - bronz ustası - sahaf - turşucu - çini ustası - arzuhalci - gramofon tamircisi - çikolatacı - lokantacı - kasap - çizer - terzi - dolmakalem tamircisi - balıkçı - lostracı - plaketçi - enstrüman yapımcısı - fotoğrafçı - şemsiyeci - örücü - bozacı - kuaför - organizatör - oyuncakçı - çiçekçi - faytoncu - badem ezmecisi - yoğurtçu - cenaze müzisyeni - sinemacı - kaymakçı - simit fırıncısı - lokumcu - makinist - mücellit - kurukahveci - pulcu - manav - marangoz - çanta tamircisi baklavacı - manav - daktilo tamircisi - manken üreticisi - hamamcı -antikacı - işkembeci - tornacı - pastacı - hekim - baharatçı - öğretmen - şoför - avukat - smokinci - otomobil tamircisi - iş adamı - ressam - muhasebeci - mimar - haham - yufkacı - tesisatçı - muhtar kırtasiyeci - zangoç… ve "murassa" ustası… ve yaprak (bildiğimiz yaprak) işleyen bir zanaatkâr…

Bazısı hep geçer akçe, bazısı yok olmaya yüz tutmuş, bazısı bambaşka bir şekil alarak devam eden meslekler… Bazı meslek ve zanaatların yok oluşu, doğrudan doğruya Türkiye'deki Rum, Ermeni, Yahudi nüfusun azalmasıyla ilgili bir kayıp, bir eksilme. Rita Ender'in söyleşileri, bu meslekleri tutkuyla, özenle yapan ustaların dünyalarını açıyor bize. Her biriyle, sevgiye, maharete, inceliğe, zevke açılan, aynı zamanda tarihimize açılan bir pencereyi aralıyor. Reysi Kamhi'nin resimleri, Berge Arabian'ın fotoğraflarıyla.

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :