English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Osmanlıdan Cumhuriyete Azınlıklar
Osmanlıdan Cumhuriyete Azınlıklar
Osmanlıdan Cumhuriyete Azınlıklar
Yazar :
Yayınevi :
ISBN :
Tükendi!

Azınlıklar konusu, son yıllarda dünya kamuoyunun gündemi meşgul eden önemli konuların başında gelmektedir. Tarih içinde de önemini koruyan bu konu, zaman zaman büyük devletlerin politikaları çerçevesinde değişik şekillerde kullanılmıştır ve kullanılmaya devam etmektedir. Günümüzde özellikle gelişmekte olan ülkelerin milli güvenlik çıkarlarına tehdit eden “küresel dayatmalar’’dan birisi de küresel aktörlerin sık  sık  gündeme taşıdıkları “azınlık hakları’’ kavramıdır.

Bu nedenle, büyük bir dünya gücü olan Osmanlı Devleti’nin yerine “merkezi-milli’’ (üniter) bir devlet olarak kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin bu temel özelliği koruyarak güçlenmesi de dayatmalar karşısında alınacak tavırla şekillenecektir. 

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 292 sf.
ISBN 9789752672666
Dil Türkçe
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 14 X 23 cm
Basım Yılı 2000
Türü Tarih - İnceleme
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :