English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Einstein´ın Tanrısı - Bilim ve İnsan Ruhu Hakkında Konuşmalar
Einstein´ın Tanrısı - Bilim ve İnsan Ruhu Hakkında KonuşmalarEinstein´ın Tanrısı - Bilim ve İnsan Ruhu Hakkında Konuşmalar
Einstein´ın Tanrısı - Bilim ve İnsan Ruhu Hakkında Konuşmalar
Yazar :
Yayınevi :
ISBN :
Ürün Fiyatı :
35,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
31,50   (Kdv Dahil)
Avuçlarımızı göğe her kaldırışımızda bize hizmet edeceğini düşündüğümüz bir Tanrı mı? Bu durumda dileklerimizin gerçekleşmesini; deprem ya da tsunami gibi felaketleri yaratan, her bir kanser hücresine hükmeden bir Tanrı’dan bekliyor olmayacak mıyız?

Einstein böyle kişileştirilmiş bir Tanrı fikrini reddediyordu.

Yoksa evrim kuramının gerçekleşmesini sağlamak üzere evreni kurgulamış bir Tanrı mı? Akıllı tasarımı dolayısıyla parmağımıza batan iğneden ya da kilo almamızdan sorumlu olmayan bir Tanrı, mutluluğumuzu da borçlu olmayacağımız bir Tanrı değil midir? 

Einstein böyle bir Tanrı fikrini benimser miydi? 

Amerikalı yazar Krista Tippett, cerrah Mehmet Öz’den astrofizikçi Janna Levin’ne, Darwin’in biyografi yazarı James Moore’dan psikolog ve şair Anita Barrows’a, ilahiyatçı John Polkinghorne’dan ruhun biyolojisinin peşindeki cerrah Sherwin Nuland’a kadar pek çok günümüz aydınıyla bilim, insan ruhu, din ve inanç üzerine sohbetler gerçekleştiriyor. 

“Tanrı, evrenle zar atmaz,” diyen Einstein’ın tanrısından hareketle bazı dini metin ve dindar bakış açılarının, zayıf yanları ve kusurlarıyla değerlendirildiği sohbetlerde, bilimin kesinlik saplantısının (kuantum fiziğiyle beraber) “bilimsel” olamayacağına da dikkat çekiliyor. 

İyi-kötü, bilim-din karşıtlığına savrulmadan çarpıcı gözlemler, şaşırtıcı deneyimler, kültürel birikimler eşliğinde samimi ve düşündürücü görüşler. 

Hem inanca hem de bilimsel görüşe ihtiyacımız var, kolaycılığına düşmeyen cesur hesaplaşmalar...


“Tippett’in zekâsı, tanrı savaşları yüzünden yara almış ve tecrit edilmiş düşünen insanlar için adeta bir merhem.” 
Elizabeth Gilbert, Ye, İç, Dua Et’in yazarı

“Eğer siyah-beyaz kültür çatışmalarının ötesine geçen bir şeyler arıyorsanız bu sohbetleri son derece ufuk açıcı bulacaksınız.” 
Steven Baldman, Beliefnet kurucusu

“Krista Tippett derin ve önemli soruları ılımlı ancak çekincesizce ele alan düşünürleri bulup çıkartmak konusunda büyük bir marifete sahip. Sonuç olarak da ortaya her şeyin anlamını sorgulayan ilham verici bir kitap çıkmış.”
Robert Wright, Tanrı’nın Evrimi’in yazarı

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 272 sf.
ISBN 9786056247361
Dil Türkçe
Baskı Genişletilmiş 2. Baskı Şubat 2013
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 13,5 X 19,5 cm
Basım Yılı 2012
Çeviren Gizem Aldoğan
Türü Felsefe
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :