English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
AVODA – Tanrısal Hizmet: Kalbin Özlemi
AVODA – Tanrısal Hizmet: Kalbin ÖzlemiAVODA – Tanrısal Hizmet: Kalbin ÖzlemiAVODA – Tanrısal Hizmet: Kalbin ÖzlemiAVODA – Tanrısal Hizmet: Kalbin ÖzlemiAVODA – Tanrısal Hizmet: Kalbin ÖzlemiAVODA – Tanrısal Hizmet: Kalbin ÖzlemiAVODA – Tanrısal Hizmet: Kalbin ÖzlemiAVODA – Tanrısal Hizmet: Kalbin ÖzlemiAVODA – Tanrısal Hizmet: Kalbin ÖzlemiAVODA – Tanrısal Hizmet: Kalbin ÖzlemiAVODA – Tanrısal Hizmet: Kalbin Özlemi
AVODA – Tanrısal Hizmet: Kalbin Özlemi
Yayınevi :
Ürün Fiyatı :
100,00   (Kdv Dahil)
AVODA - Adam’ın, Tanrı ile insan arasında yarattığı boşluğun derin bir açıklaması, duanın rolü ve duanın düzeltici gücü.

Avoda, İshak İbrahimzadeh’nin 2007 yılında Gratz College’de (Philadelphia) başladığı “Yahudilik Öğretileri” yüksek lisans derecesinin mezuniyet tezidir. Yedi yıllık çalışmasının bir ürünü olan bu kitap İngilizce yazıldı; daha sonra Estreya Seval Vali tarafından Türkçeye, Batsheva Weinberg tarafından da İbraniceye çevrildi ve Gözlem Gazetecilik’den 3 dilde yayınlandı. Kitabın geliri İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı İZEV’e bağışlanmaktadır.

Avoda’nın Önsözü’nden: “…Bu çalışma, Tora’nın kalbini ele almaktadır ve geleneksel olarak musar (etik ve karakter gelişimi öğrenimi) denen Tora psikolojisi hakkında bir denemedir. Bu deneme, birtakım yorumcular tarafından ileri sürülen şu varsayıma dayanmaktadır: Dua, olumsuz bir nitelik olan ‘onur arayışı’nı düzeltir. Bu çalışma asla bir Kabala eseri değildir! Ancak, Tora psikolojisi, Kabala’nın psikolojik ilkeleri içinde bulunur ve ruhla beden arasındaki ilişkinin incelenmesi şeklinde tanımlanabilir; çalışmam, bu ilkeye dayanmaktadır…”

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 368 sf.
ISBN 978-9944-994-83-5
Dil Türkçe, İngilizce ve İbranice
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 16,9 X 23,6 cm
Basım Yılı Kasım 2015
Çeviren İngilizceden Türkçeye: Estreya Seval Vali
Türü Yahudilik Dini ve Kabala Felsefesi
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :