English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
İsrailin On Yitik Kabilesinin Peşinde 40;Dünyanın Dört Bir Yanında Arayış41;
İsrailin On Yitik Kabilesinin Peşinde 40;Dünyanın Dört Bir Yanında Arayış41;İsrailin On Yitik Kabilesinin Peşinde 40;Dünyanın Dört Bir Yanında Arayış41;
İsrailin On Yitik Kabilesinin Peşinde 40;Dünyanın Dört Bir Yanında Arayış41;
Yazar :
Yayınevi :
ISBN :
Ürün Fiyatı :
90,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
81,00   (Kdv Dahil)

Bu kitap, İsrail’in On Yitik Kabilesi’nin Yahudiler ve Hristiyanlarca arayışını anlatıyor. Rivka Gonen bu arayışların temelinde yatan nedenleri ve heyecanı; dil benzerliklerinin izini sürmekten, fiziksel görünümde, geleneklerde ve mitolojide benzerlikler aramaya, Tevrat’tan pasajların yeniden yorumlanmasına kadar, kâşiflerin başvurduğu çok çeşitli yöntemleri tartışıyor.

İsrail’in On Yitik Kabilesi’nin dünya mitolojileri içinde önemli bir yeri vardır ve yüzyıllar boyunca pek çok spekülasyonun, umudun ve yorumun kaynağı olmuştur. Bu kitap, bu kabilelerin, izlerinin tarihsel kayıtlardan silinmesine kadar nerelerden geçtiklerinin öyküsünü anlatır. Bu tarihten sonraysa öykünün kahramanı artık bu kabilelerin kendileri değil, onların peşinde yollara düşen gezginler ve kâşiflerdir.

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 288 sf.
ISBN 9786054339150
Dil Türkçe
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 14 X 20 cm
Basım Yılı 2012
Çeviren A. Deniz Hakyemez
Türü Araştırma ve Yahudilik Dini
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :