English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Yahudi Modernitesinin Sonu - (Muhafazakâr Bir Dönüm Noktasının Tarihi)
Yahudi Modernitesinin Sonu - (Muhafazakâr Bir Dönüm Noktasının Tarihi)Yahudi Modernitesinin Sonu - (Muhafazakâr Bir Dönüm Noktasının Tarihi)
Yahudi Modernitesinin Sonu - (Muhafazakâr Bir Dönüm Noktasının Tarihi)
Yazar :
Yayınevi :
ISBN :
Ürün Fiyatı :
27,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
24,30   (Kdv Dahil)
Tarihsel süreç içinde Yahudi toplumu, genellikle yerleşik medeniyetlerin kurucu "ötekisi", dışsal "kötülük" unsuru olarak anlamlandırılmıştır. Söz konusu kurucu "ötelik" modernitenin daha başlangıç dönemlerinden günümüze kadar uzanan bir hat içinde çeşitli şekiller almış olsa da, Yahudi toplumuna ilişkin algı ve imgelerde de zamanla kimi kırılmalar yaşanmıştır. Yahudi Modernitesi adlı çalışma, eleştirel stratejisiyle işte bu kırılma dönemlerini ve bunların artçı etkilerini mercek altına alıyor. Yirminci yüzyılın başlarında, özellikle de Büyük Ekim Devrimi sonrasında Yahudi toplumunun entelektüel ve politik açılardan sol-sosyalist dünya görüşüyle olan temasları, İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra ve İsrail devletinin kurulmasıyla birlikte bir başka nitelik kazanmıştır...

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 144 sf.
ISBN 9786053140856
Dil Türkçe
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 16 X 23 cm.
Basım Yılı Mart 2016
Çeviren Zeynep Bursa
Türü Tarih - İnceleme
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :