English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Haç ve Hilal Altında (Ortaçağda Yahudiler)
Haç ve Hilal Altında (Ortaçağda Yahudiler)
Haç ve Hilal Altında (Ortaçağda Yahudiler)
Yazar :
Yayınevi :
ISBN :
Ürün Fiyatı :
200,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
180,00   (Kdv Dahil)

Müslüman ve Yahudiler ortaçağ boyunca inançlar arası ütopyayı gerçekleştirerek barış içinde bir arada yaşadılar mı? Yoksa Yahudiler Müslüman yönetimi altında Hıristiyan topraklarında olduğu gibi? Karşılıklı polemiklerden doğan mitleri bir yana koyan Mark Cohen ortaçağda İslam ve Hıristiyan yönetimleri altındaki Yahudi yaşamının sistematik bir karşılaştırmasını sunuyor. Cohen yapıtında Yahudilerin ortaçağ Arap-Müslüman dünyasında Hıristiyanlıkta olduğundan daha güvenli yaşadıkları iddiasının ötesine geçmektedir. Bu bağlamda nasıl ve niçini açıklamakta ve dolayısıyla ortaçağ diyasporasında Yahudi- Yahudi olmayan ilişkilerin daha derin anlaşılmasına yardım etmektedir.

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 394 sf.
ISBN 9786056183997
Dil Türkçe
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 14 X 20 cm
Basım Yılı 2013
Türü Din - Felsefe
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :